Ünlü isimler kitap okudu, Fazıl Say müziğini yaptı

Ünlü isimler kitap okudu, Fazıl Say müziğini yaptı

Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV), 5 yıldır sürdürdüğü Okuyan Bir Gelecek (www.okuyanbirgelecek.org) projesini dijital platforma taşıdı. Fazıl Say’ın müziklerini üstlendiği projeye Beren Saat, Cem Yılmaz, Demet Evgar, Fatih Türkmenoğlu, Genco Erkal, Selçuk Yöntem, Songül Öden ve Yekta Kopan da kitap okuyarak destek verdi. Proje kapsamında hazırlanan videolarda çocuklara seslenen ünlü isimler, kitap okumanın önemini vurgularken, daha fazla çocuğun kitaplarla buluşması için bağış çağrısında da bulundu.

Evlerinde kitap olmayan 100 bin çocuğu kitapların renkli dünyasıyla buluşturmayı hedefleyen projeye 3747’ye SMS atarak bağışta bulunulabildiği gibi, AÇEV tarafından hazırlanan set Kidega üzerinden 120 liraya satın alınarak ihtiyaç sahibi çocuklara gönderilebiliyor.

Ünlü isimlerden Okuyan Bir Gelecek için mesajlar

Fazıl Say: “AÇEV’in çocuklara kitapları tanıtan Okuyan Bir Gelecek platformu müthiş bir proje. Bu proje ihtiyacı olan ve kitaba erişemeyen çocukların kitaba erişimi için çok önemli. AÇEV’e böyle güzel bir projeye başladıkları için teşekkür ediyorum.”

Cem Yılmaz: “Kitap okumak dünyanın en güzel şeylerinden bir tanesi.”

Beren Saat: “Erken yaşlardan itibaren kitaplarla buluşan çocukların kuracağı şiddetten uzak bir dünya hayal ediyorum. Çünkü kitaplar dil gelişimi için çok önemli.”

Songül Öden: “Kitap okuma alışkanlığıyla bugün belki oyunculuk mesleğini seçtim. Çünkü şunu çok iyi biliyorum ki kitap okumak hiçbir şeyin yerini tutmaz. Çocuklara hayal kurmayı öğretir, çocuklara düşünmeyi öğretir.”

Selçuk Yöntem: “Çocukların kendilerini iyi ifade edebilen, hayal gücü geniş ve yaratıcı bireyler olarak yetişebilmesi için kitap okumanın önemine inanıyorum.”

Yekta Kopan: “Güzelce okuyalım, paylaşalım, dinleyelim, birlikte okuyan bir gelecek yaratalım.”

Bir yanıt yazın