Tyrant hangi Arap ülkesini anlatıyor

Bu ülke Kuveyt mi yoksa Katar mı?

2014 yılında senaryosunu Howard Gordon, Gideon Raff, Craig Wright yazdığı, yönetmenliklerini Gwyneth Horder-Payton, Michael Lehmann, Peter Weller’in yaptığı başlıca rollerini Gwyneth Horder-Payton, Michael Lehmann, Peter Weller, Alex Zakrzewski, David Petrarca, Tucker Gates, Jeremy Podeswa, Marcos Siega, Charlotte Sieling, David Yates, Andrew Bernstein, Ernest R. Dickerson, Ciaran Donnelly, Kari Skogland, Charlotte Brändström, Deborah Chow, Alrick Riley gibi isimlerin oynadığı Tyrant adlı dizide bahsi geçen Arap ülkesi izleyenlerin büyük merakını uyandırdı.

Dizinin konusu ise yıllar önce Abuddin adı verilen bir Arap ülkesinin kralının iki oğlundan biri olan Bassam’ın kaçarak Amerika Birleşik devletlerine gitmesini, burada doktor olduktan sonra evlenip iki çocuk sahibi olarak karşımıza çıkıyor.

Bassam yıllar sonra kardeşinin oğlunun düğününe katılmak için Abuddin’e geri dönmesini ve kendisini bir anda babasının ani ölümü ile siyasi entrikalar içinde bulunmasını ve kardeşini düşürerek iktidara geçmesini anlatan hızlı bir süreci anlatıyor.

Dizinin ilerleyen bölümlerde hilafet ordusundan bahsedilmesine tanık olduğumuzda aslında hilafet ordusunun bugünkü Işıd olduğunu hemen anlıyoruz. Dizi de ayrıca din istismarlığını da anlatırken Amerika Birleşik Devletinin bir ülkenin nasıl içişlerine müdahale ettiğini de görüyoruz.

Dizi de devamlı olarak Irak, Suriye, İran gibi ülkelerin isimleri geçerken izleyiciler Abuddin denilen ülkenin hangi Arap ülkesi olduğunu sorgular halde buluyor.

Diziyi izleyen bir çok izleyici dizide anlatılan ülke Kuveyt olduğu kanaatine vardılar.

Kamil HIZER /Magazinname.com

Bir yanıt yazın