Türkiye’nin en iyi işverenleri Ulusal Sertifika Günü’nü kutlayacaklar

En İyi İşverenler Sertifikası’na nasıl sahip olunuyor?

Türkiye’nin en iyi işverenleri  Ulusal Sertifika Günü’nü kutlayacaklar

Tüm ölçekteki şirketlere 30 yıldan fazla süredir 5 kıtada 60’tan fazla ülkede mükemmel iş yeri olmaları ve kendilerini geliştirmeleri konusunda araştırma ve danışmanlık hizmeti veren Great Place To Work®, 22 Haziran gününü “Great Place To Work Ulusal Sertifika Günü” ilan etti. Dünyanın dört bir yanında çalışanları tarafından harika işyeri olarak tanımlanan şirketler, “En İyi İşverenler Sertifikası” almaya hak kazanıyor. İyi işveren markası olma konusundaki ayrıcalıklarını gösterebilecekleri Great Place To Work Ulusal Sertifika Günü ile şirketler bir yandan potansiyel çalışanları için cazibe merkezi oluşturabilecekler, diğer taraftan da mevcut çalışanlarının işyerleriyle gurur duymalarını sağlayacaklar.

 

“Sertifikalı şirketler çalışanı merkeze alıyorlar”

Çalışmalarıyla “En İyi İşverenler Sertifikası”na hak kazanan işyerlerinin onore edilmesinin önemli olduğunu belirten Great Place To Work Türkiye Genel Müdürü Eyüp Toprak, “Great Place To Work olarak her yıl dünyanın dört bir yanında milyonlarca çalışanla yaptığımız araştırma neticesinde gördük ki çalışan odaklı kurum kültürü oluşturan şirketler hem gelir hem de kâr açısından olağanüstü başarılar elde ediyorlarken ayrıca müşteri deneyimi açısından da pazar lideri konumuna yükseliyorlar. Bu konuda farkındalık yaratmak üzere, En İyi İşverenler Sertifikası almaya hak kazanmış şirketlerin, ayrıcalıklı olmalarını kutlamalarını arzu ettik ve 22 Haziran’ı Ulusal Sertifika Günü ilan ettik. Great Place To Work olarak şirketleri çalışanları üzerinden değerlendiriyor ve elde ettikleri skora göre ‘En İyi İşverenler Sertifikası’ alıp alamayacaklarına karar veriyoruz. ‘Yüksek Güven Kültürü’ temelli işyerlerinin inşası ve sürdürülebilirliğini sağlamak üzere çalışıyoruz. Bu yıl çalışmamıza katılan 217 şirketten yalnızca 91’i sertifika almaya hak kazandı. Bu başarılı şirketlerimizi kutluyor, Great Place To Work Ulusal Sertifika Günü’nü büyük coşkuyla kutlayacaklarına inanıyorum. Hem işverenler hem de çalışanlar bunu sonuna kadar hak ediyorlar” dedi.

 

En İyi İşverenler Sertifikası’na nasıl sahip olunuyor?

Great Place To Work, çalışan odaklı “Trust Index©” anketi ve kurum kültürü analizine dayanan “Culture Audit©” analiz metodolojisiyle kurumların performans değerlerini tespit ediyor. Her yıl dünyanın dört bir yanında aynı kriterler dahilinde 7 binden fazla şirket ve 100 milyonun üzerinde çalışanla gerçekleştirilen anketlerle global çapta kıyaslanabilir sonuçlar elde ediliyor. Trust Index, içerdiği 68 kapalı uçlu ve 3 açık uçlu soru setiyle kurumun çalışan nezdindeki performansını ortaya koyuyor. Great Place To Work’ün diğer bir araştırma hizmeti olan Culture Audit ise merkezine ‘güven’i alarak insan kaynakları ile yönetim süreçlerindeki 9 alana odaklanıyor. Gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde Great Place To Work sertifikasını elde edebilmek ve bu unvanı 1 yıl boyunca tüm iletişim çalışmalarında kullanmak için şirketlerin Trust Index skorunun 65 ve üzerinde olması gerekiyor.

Bir yanıt yazın