Tuğba Gülyeşil kimdir?

Tuğba Gülyeşil kimdir?

Tuğba Gülyeşil Almanya’nın Witzenhausen kasabasında dünyaya gözlerini açtı. Gündüzleri kainatın eşsiz şarkısını, geceleri annesinin tatlı ninnilerini dinleyerek büyüdü. Müzik onun her çağında sığındığı bir limandı. Bir gün o da kapılarını müziğin sırrına açan her bir yürek için liman olmak istedi. O gün bugündür durmadan şarkı söyler, türkü çığırır… Elinden düşürmediği, gönlüne yasladığı dost sazı bendiriyle tabiî!

Bu âlemde, bir derde bir de bilgiye doymaz! İstanbul Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği mezunu olan Tuğba Gülyeşil ardından İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Yarı Zamanlı Türk Müziği eğitimi aldı ve  Türk Din Mûsikîsi alanında yüksek lisansını tamamlamıştır. Aynı alanda doktora yapmaktadır. Bir yandan Felsefe bölümü lisans öğrencisidir.

Hayat ülkesinin Bendir mahallesinde karşılaşıp yoldaş olduğu latif talebeleri ona “Hocam” diyerek kendisini taltif etse de Tuğba Gülyeşil, gökyüzünün uslanmaz bir talebesi olmaktan başka bir şey değildir! En sevdiği renk yeşildir. Hepinizi kalplerinizden muhabbetle öper…

Bir yanıt yazın