Tudem Yayın Grubu, ilkokul ve ortaokul öğretmenleri için hazırladığı Kitap Rehberi’ni yeniledi.

Tudem Yayın Grubu, ilkokul ve ortaokul öğretmenleri için hazırladığı Kitap Rehberi’ni yeniledi.

Kültür ve eğitim yayıncılığının öncü firmalarından Tudem Yayın Grubu, ilkokul ve ortaokul öğretmenleri için hazırladığı Kitap Rehberi’ni yeniledi.

Tudem Yayın Grubu’nun eğitimciler için önemli bir başvuru kaynağı olan Öğretmenler İçin Kitap Rehberi yenilendi. Sekizincisi hazırlanan rehber, Tudem Edebiyat, Uçanbalık, Delidolu ve Desen markalarından çıkan 35 yeni kitabının rehber sayfalarının eklenmesiyle daha da büyüdü, zenginleşti.

Uzun ve titiz bir çalışmanın ürünü olan bu rehber, öğretmenlere yönelik tasarlanan özel içeriğiyle, Tudem Yayın Grubu koleksiyonundaki kitaplara ayna tutan, onları kapsamlı bir şekilde tanıtan ve içeriklerine dair soru ve etkinlikler sunan benzersiz bir başvuru kaynağı.

Bu rehberde neler var?

485 Kitap
Tudem Yayın Grubu’nun; Tudem Edebiyat, Uçanbalık, Desen ve Delidolu alt markalarından çıkan 485 kitabın künyesi, etiketi, kapsamlı özeti ve öne çıkan özellikleri var.

110 Yazar
Tudem Yayın Grubu ailesindeki Türk-yabancı 110 yazarın özgeçmişi, edebî kişiliklerini yansıtan yazılar ve onlarla yapılmış mini söyleşiler var.

Etkinlik Alternatifleri
Öğretmenlerin sınıfta öğrencilerine bizzat yöneltebileceği, düşündürücü, irdeleyici, okuduğunu pekiştirmeye dayalı tartışma ve araştırma soruları var. Sınıfta ya da sınıf dışında hayata geçirilebilecek birbirinden yaratıcı ve eğlenceli etkinlikler var.

Özgünlük
Her şeyden önce özgünlük var, fark var, emek var. Her sayfasında keşfedilecek yeni bir şeyler var. Tudem Yayın Grubu kataloğundaki kitapların okullarda çok daha verimli ve etkili bir şekilde kullanılabilmesi, çocukların dünyasında ”fark yaratabilmesi” için özveriyle çalışan ve yeni fikirler üreten onlarca editörün emeği var.

Edebiyatın Birleştirici Gücü
Edebiyatın ve sanatın hayatla iç içe geçtiğini kanıtlayan, ”kitaplardaki bilgilerin gerçek hayatta da ne kadar çok işe yaradığını” vurgulayan ayrıntılar, tespitler var.

Öğretmenler İçin Kitap Rehberi‘nde, Tudem’in koleksiyonunda yer alan kitapların büyük bir kısmını bulmak mümkün. Bunların bazıları çoksatan, son yıllara damgasını vurmuş ve artık kültleşmiş eserler; bir kısmı ise nispeten daha az tanınan, hak ettiğinden daha az değerlendirilmiş kitaplar. Fakat her birinin ortak özelliği, öğrencilerin dil ve sanat alanındaki gelişimlerine destek olmaları, onlara okuma sevgisi aşılamaları.

Kolay kullanım özelliğiyle de fark yaratıyor…
Sade ve kolay okunur bir tasarım benimseyen Kitap Rehberi’nin girişindeki yazar ve kitap dizini sayesinde, öğretmenler aradıkları kitabı zorlanmadan bulabiliyor. Yazar adlarına göre alfabetik bir düzende ilerleyen rehber sayfaları ise okur dostu tasarımıyla, aranan bilgiye erişimi kolaylaştırıyor.

Kitap Rehberi‘nin, öğrencilere yeni ufuklar açması, onları hayatla ve edebiyatla buluşturması dileğiyle…

Öğretmenler İçin Kitap Rehberi‘ni ayrıntılı olarak incelemek ve bilgisayarınıza indirmek için tıklayın.

Bir yanıt yazın