Tozkoparan İskender 21 Kasım’da yeni sezonuna başlıyor

Tozkoparan İskender yeni sezonuyla 21 Kasım Pazar günü TRT 1 ekranlarında…

Tozkoparan İskender 21 Kasım’da yeni sezonuna başlıyor

TRT 1’in sevilen çocuk dizisi Tozkoparan İskender, yeni sezonda ilk bölümüyle 21 Kasım Pazar günü saat 17.30’da ekranlardaki yerini alacak. Tozkoparan İskender ve arkadaşları, yeni sezonda okçuluğun yanı sıra, Türk dövüş sanatları, mangala ve mas güreşi gibi etnosporlarda rakipleriyle mücadele ederken, yapacakları zaman yolcuklarıyla kötülüklere engel olacaklar.

Tozkoparan İskender’in yeni sezonunda neler olacak:

Zamanbozanlar zaman makinesini ele geçirirse…

Geçtiğimiz sezon finalinde Sultan II. Beyazıt’a düzenlenmesi planlanan suikastı süper güçleri ve Mavi Ay takımının desteğiyle önleyen Tozkoparan İskender, yeni sezonda zamangaçı çalarak tarihin dengesini alt üst etmeyi planlayan “zamanbozanlara” engel olmaya çalışacak. Bu zorlu görevde Mavi Ay takımı her zamanki gibi İskender’e destek olurken, kendilerini Pençezenler olarak tanımlayan Pençe takımı çaldıkları zaman makinesiyle tarihin akışını değiştirmeye çalışacaklar.

Zamangacı çalan mühendişbaşı Ahriman’ın soyundan gelen ve Pençe takımının liderleri olan Cenk ve dayısı Haluk, zamanın çocuğunu yani Tozkoparan İskender’i alt ederek tarihteki önemli kişileri ve olayları manipüle etmeye çalışacaklar. Okçuluk, dövüş sanatları ve teknolojik icatlarını kullanarak amaçlarını gerçekleştirmeye çalışan Pençe takımı karşısında Mavi Ay ve İskender, zamanın dengesini korumak için her zamankinden daha dikkatli olmak ve çok çalışarak güçlü rakiplerine engel olmak zorunda.

Yeni ve birbirinden yetenekli isimler kadroya dahil oluyor…

Dizinin kadrosunda geçtiğimiz sezondan tanıdığımız isimlerin yanı sıra sürpriz oyuncular da var. Dizinin çocuk oyuncuları arasında Çağan Efe Ak, Berat Efe Parlar, Tuana Naz Tiryaki, Yağız Kılınç, Zeynep Doğangün, Leya Kırşan, Alperen Efe Esmer ve Deniz Erayvaz gibi birbirinden yetenekli isimler bulunuyor.

Dizide çocuk oyunculara Yusuf Gökhan Atalay, Hayrettin Karaoğuz, Burak Alkaş, Sera Tokdemir, Mona Çalış ve Mehmet Emin Kadıhan gibi çok sevilen yetişkin oyuncular eşlik edecek.

Bir yanıt yazın