Tonguç Vural yeni teklisi “Yeryüzü aşkın yüzü oluncaya dek” adlı çalışmasını müzikseverlerle buluşturdu

Tonguç Vural yeni teklisi “Yeryüzü aşkın yüzü oluncaya dek” adlı çalışmasını müzikseverlerle buluşturdu

Düşünce ve duygularını müziğine işleyen geleneksel Türk müziğinin usta seslerinden ”Tonguç Vural”ın 3. stüdyo albümü ”YERYÜZÜ AŞKIN YÜZÜ OLUNCAYA DEK” yayınlandı.

Albümde; büyük ozanlarımızın şiirlerinin yanı sıra, sanatçının hayatından, duygularından ve düşüncelerinden izler taşıyan şiirler de yer alıyor.

”Tonguç Vural” şarkılarını; müzik ve sanat merkeze alındığında sorumluluğunun farkında, abartmadan, yaşadığımız çağa yakışan sade bir söyleyişle yorumladı.

Değerli sanatçının müziğinde Anadolu ve çevresinin armoni ve çok sesliliğini bulacaksınız. Birkaç bin yıllık uygarlıkların ezgilerinden, ritimlerinden ve söylemlerinden esinlenilmiş tatlar var albümde. Anadolumuzun ulu ozanları ile çağımızın büyük ozanlarına öykünülerek seslendirilmiş şarkılar, kimi zaman hüzünle, kimi zaman umutla ve kimi zaman da sevgiyle soluklanıyor kulaklarımızda.

Güçlü virtüyözlerin zengin enstrüman işçiliği ile gerçekleşen albümün aranjörlüğünü Ayhan Orhuntaş yaptı, müzik programlama ve tuşlu çalgılar ise yine ona ait. Kayıt/Mix/Mastering Erkan Akpınar (Ses mühendisi) tarafından gerçekleştirdi. Dolby Atmos Mixing / Apple Digital Mastering yine Ayhan Orhuntaş tarafından yapıldı.

Albümde sanatçıya; Erdi Arslan ( Klasik Flüt & Klarnet & Saksafon & Zurna), Murat Süngü Yaylı Grubu (Keman & Çello), Ayhan Orhuntaş (Klasik & Akustik & Elektrikli Gitar), Aslıhan Ceylan (Obua), Durmuş Kızak (Bas Gitar), Kemal Kaplan (Bağlama), Erkan Akpınar (Davul), Didem Çimen / Türkay Türkmen (Vokal ) eşlik etti.

”Tonguç Vural”ın yeni albümü ”YERYÜZÜ AŞKIN YÜZÜ OLUNCAYA DEK’’ Ütopya & Artvizyon etiketiyle CD, LP ve tüm dijital platformlarda yayında!

Kamil Hızer / Magazinname.com

Instagram : @kamilhizer

Bir yanıt yazın