The Steve Group CEO’su Derya Türker’in Steve Talks’daki Yeni Konuğu Eral Karayazıcı Oldu

The Steve Group CEO’su Derya Türker’in YouTube üzerinden yaptığı Steve TV sohbetlerinde yeni konuğu Eral Karayazıcı oldu. Eral Karayazıcı, dünya ve Türkiye ekonomisinin güncel durumu ile geleneksel para enstrümanlarının aldığı etkileri değerlendirdiği keyifli sohbette Derya Türker’in sorularını yanıtladı.

The Steve Group CEO’su Derya Türker’in Steve Talks’daki Yeni Konuğu Eral Karayazıcı Oldu

Türkiye’de blockchain teknolojisinin gelişimine yaptığı katkı ile adından sıkça bahsettiren The Steve Group CEO’su Derya Türker’in kripto ve finans sektörünün önde gelen isimlerini YouTube Steve TV üzerinden ağırladığı programının yeni konuğu Eral Karayazıcı oldu.  Şimdiye kadarki Steve Talks etkinliklerinden farklı olarak dünya ve Türkiye ekonomisindeki gelişmelerin geleneksel para enstrümanlarınına etkilerinin konuşulduğu söyleşi, takipçilerin beğenisini kazandı.

Eral Karayazıcı: “Dünya ekonomisi ana büyüme döngüsünün içinde önümüzdeki 2-3 yıl pozitif bir ritm yakalayacak. Dünya ve Türkiye ekonomisinin 2019 yılında salgınla birlikte ciddi bir resesyona girdiğini kaydeden Karayazıcı, 2022’de yaşanması beklenen pozitif ivmelenmenin Rusya- Ukrayna savaşı nedeniyle olumsuz bir etki aldığını söyledi. Karayazıcı savaşın petrol fiyatlarını yükselttiğini, bunun da yüksek enflasyona sebebiyet verdiğini kaydederek, enflasyonu engellemenin tek yolunun faiz arttırmak olduğuna işaret etti. Gelişmiş ekonomilerde faiz artırımının ortalamanın üzerinde olacağını tahmin ettiğini söyleyen Karayazıcı, bu durumun 2026’ya kadar bir miktar büyüme yavaşlamasını beraberinde getireceğini düşündüğünü kaydetti.

SteveTV Youtube kanalında gerçekleşen dijital sohbette, dünya ekonomisinin çok endişe edilecek bir durumda olmadığını düşündüğünü ifade eden Eral Karayazıcı, geleneksel para seçimlerinden şansının daha yüksek olduğuna inandığı enstrümanın Euro olduğuna işaret etti. Varlık piyasalarının pozitif olduğu büyüme döngülerinde Euro’nun USD’ye göre daha verimli olduğuna dikkat çeken Karayazıcı, şartların Euro lehine olduğunu vurguladı. Altın konusunda fiyattan ziyade takvime angaje olmak gerektiğini ifade eden Eral Karayazıcı, Türk borsasının ucuz olduğu yönündeki fikirlere katılmadığını, ucuz olanın Türk Lirası olduğuna işaret etti. Enflasyonist ekonomilerin ekonomik büyümeyi darbeleyeceğinin altını çizen Karayazıcı, yüksek enflasyondan sadece sabit gelirli vatandaşın değil, ödenen faiz puanları açısından ülkenin de çok etkilendiğini belirtti.

Bir yanıt yazın