TENCEL #iyiolanıbul kampanyası ile sürdürülebilir moda hareketine dikkat çekiyor

TENCEL #iyiolanıbul kampanyası ile sürdürülebilir moda hareketine dikkat çekiyor

Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için yenilikçi projeler ve ürünler geliştirmeye devam eden Lenzing, bu yılki Dünya Günü’nün temasını (RESTORE OUR EARTH™: Dünyamızı Geri Verin) hayata geçirmek için TENCEL™ markası ile özel bir kampanyaya imza atıyor. TENCEL™ Turkey, Instagram ve Facebook sosyal medya platformları üzerinden çevresel sorumluluk hareketi #iyiolanıbul’u başlatıyor.

TENCEL™ markası, küresel ve yerel birçok markanın yanı sıra tasarımcılar ve kanaat önderlerinin de destek verdiği #iyiolanıbul hareketiyle sürdürülebilir moda ve satın alma alışkanlıklarına dikkat çekmeyi, tüketicileri moda ürünleri satın alırken akıllı seçimler yaparak bilinçli davranmaya teşvik etmeyi amaçlıyor. Çalışmalarını bu hareketle sınırlamayan TENCEL™ markası, ÇEKÜL ile yaptığı iş birliği çerçevesinde 5 bin fidan bağışlayarak oluşturacağı koruyla dünya için iyi bir adım daha atıyor.

ÇEKÜL Vakfı 7 Ağaç Ormanları Koordinatörü Beyza Kurt, konuya ilişkin şunları söyledi: “ÇEKÜL Vakfı, Türkiye coğrafyasının bütününü bir miras olarak kabul ediyor ve barındırdığı binlerce canlıyla birlikte bu mirası korumanın en temel sorumluluğu olduğunu düşünüyor. Bu nedenle eğitim çalışmalarımızın yanı sıra 1994 yılından bu yana 7 Ağaç Ormanları Programı’nı yürütüyoruz. TENCEL™’in de Dünya Günü vesilesiyle ÇEKÜL Vakfı’na verdiği destek çok kıymetli. Bireysel destekler ve TENCEL™ gibi kurumsal işbirlikleriyle 73 farklı sahada 4 milyonu aşan fidanların çoğu artık yetişkin ağaç oldu. 7 Ağaç Ormanları’nın amacı, TENCEL™ ile bu anlamda ortak; yaşamsal kaynakların dengeli kullanımı ve sürekliliği için, tüketim alışkanlıklarımızı gözden geçirmemiz gerektiği bilincini uyandırmak. Güncel dikim sahamız Kırklareli, Babaeski, Yeniköy bölgesinde bu destek ile 5 bin fidanımız daha oldu. Meşe ve karaçam türleri bu iş birliği kapsamında büyüyecek.”

TENCEL™ #iyiolanıbul ile fark yaratıyor

TENCEL™ Sürdürülebilirlik Anketi sonuçlarına göre son zamanlarda tüketiciler, sorumlu üretimi gerçek anlamda hayata geçiren, koleksiyonlarında sürdürülebilir materyallere yer veren markaları belirlemenin yollarını arıyor. TENCEL™, #iyiolanıbul çevresel sorumluluk hareketi ile markaların tüketiciler nezdinde güven kazanmasına da destek oluyor. Kampanyanın ana hedeflerinden biri, bilinçli üretimin bir işareti olarak TENCEL™ markasını tüketicilerin tekstil tercihlerinde öne çıkarmak.

Dünya Günü farkındalığı kapsamında nisan ayı boyunca TENCEL™, Türkiye hesaplarından paylaşacağı çeşitli dijital içerikler sunuyor. 1 Nisan itibarıyla başlayan kampanyada özel Instagram filtresi, günlük yaşamda daha sürdürülebilir olabilmek için hazırlanan haftalık öneriler, sürdürülebilir moda hakkında bilgilendirici testler ve etkileyici video içeriklerine ay boyunca @tencel_turkey Instagram hesabından ulaşılabiliyor. TENCEL™, 22 Nisan Dünya Günü’nde herkesi kendilerini neyin iyi hissettirdiğini, daha sürdürülebilir ve bilinçli tüketim tercihleri yapmak için ve dünyamızı daha iyi bir yer haline getirmek için ne gibi değişimler yaptıklarını anlattıkları fotoğraf ve videolarını #iyiolanıbul etiketiyle ve @tencel_turkey hesabını da etiketleyerek paylaşmaya davet ediyor.

Evden sürdürülebilirliğe katkı

Günümüzde birinci önceliği kamu güvenliği oluşturuyor. Tüm dünyada aşılama çalışmalarının başladığı bugünlerde, “normale” dönme hızı ülkeden ülkeye farklılık gösterebiliyor. TENCEL™ markası, #iyiolanıbul kampanyası kapsamında takipçilerinin karbon ayak izini nasıl azaltacaklarını ve içinde bulundukları güvenilir ortamlardan dünyayı nasıl daha iyi bir yer haline getireceklerini öğrenmeleri için ay boyunca her pazar “İyi Hissettiren Öneriler” paylaşacak. Bu öneriler, yaşamın her alanında nasıl daha sürdürülebilir tercihler yapılabileceğini, dünyayı daha sağlıklı bir gezegen haline getirmek için yapılan en ufak değişikliklerin bile fark yaratabileceğinin altını çiziyor.

TENCEL™ moda sektöründe çevre dostu hareketi desteklemeyi ve tüketicilere sürdürülebilir seçimler sunmayı taahhüt ediyor.

 

Bir yanıt yazın