Tanju Çolak “Herkes kendi takımına baksın”

Forma aşkı olmayan adamlar yarattık...

Altın ayakkabı ödüllü Avrupa’nın ilk gol kralı Tanju Çolak kendi youtube kanalında yayınladığı ”Gündemin Kralı” programında Türk futbolu ile ilgili çarpıcı açıklamalar yapmaya devam ediyor.
”Tanju Çolak”; Türk futbolunun başlaması ile ilgili olarak UEFA’nın da dile getirdiği gibi şampiyonun oynanarak belirlenmesini destekledi ve Türkiye Futbol Federeasyonu’nun kararını doğrulayarak alkışladığını dile getirdi. Bu karar doğrultusunda ”Tanju Çolak”; 7 takımın da küme düşme ile ilgili plan ve projesinin de suya düştüğünü sözlerine ekledi.
HERKES KENDİ TAKIMINA BAKSIN!
Rizespor başkanı Hasan Kartal’ın yaptığı açıklamalara cevap veren gol kralı ”Tanju Çolak”;
”Adaletsizlik nerede? Hasan Kartal sevdiğim bir başkan ama bu söylem şık değil, yakıştıramadım. Nerede adaletsizlik, hukuksuzluk var asıl kendi söylemi adalatesiz. Bu söylemden döneceğini düşünüyorum, herkes kendi takımına baksın.”
FENERBAHÇE’NİN 100 GÜNDÜR TEKNİK DİREKTÖRÜ YOK!
Haftada 2 gün kendi youtube kanalında programlarına devam eden ve futbolseverlerle buluşan ”Tanju Çolak”; Fenerbahçe’nin teknik direktör arayışı ile ilgili; belediyeden Fenerbahçe’ye teknik direktör gelmeyeceğini dile getirerek Türk futbolunu ve futbolcusunu bilen bir teknik direktör Fenerbahçe’nin başına getirilmeli dedi ve ekledi;
”Ali Koç, Erol Bulut’u kafasına koysaydı basar parayı alırdı, ben Ali Koç’un kafasında Erol Bulut’un olmayacağını düşünüyorum.”
KULÜPLERİ BAŞKANLAR YÖNETEMİYOR!
”Tanju Çolak” kulüplerle ilgili yaptığı açıklamalarda; kulüpleri başkanların değil taraftarların yönettiğini ve buna örnek olarak; Fatih Terim, Sergen Yalçın, Radamel Falcao’yu taraftarların getirdiğini dile getirdi.
FENERBAHÇE’DE EMRE BELÖZOĞLU DIŞINDA DOĞRU BİR KARAR YOK!
”Tanju Çolak” Fenerbahçe’nin teknik ekibi ile ilgili olarak yorumlarına şu sözlerle devam etti;
”Tek bir doğru var; Emre Belözoğlu’nun sportif teknik direktör olması bunun dışında doğru bir karar yok.”
Fenerbahçe’nin scout ekibine getirilecek isim ile ilgili çıkan dedikodulara açıklık getiren Türk futbolunun değerli ismi ”Tanju Çolak”; ”Ben kolay kolay biri hakkında konuşmam kimsenin ekmeğini yemem ama Serkan Reçber Fenerbahçe için çok büyük bir hata olur, bildiklerime istinaden Fenerbahçe’nin iyiliği için samimiyetle söylüyorum.”
FORMA AŞKI OLMAYAN ADAMLAR YARATTIK!
”Gündemin Kralı” programında Türk futbolu ile ilgili açıklamalarda bulunan ”Tanju Çolak”; milleşme ve yerlileşme konusunu da gündemine alarak; ”Futbolda altyapıya şimdiye dek olmadığı kadar önem ve değer verilmeli, kalitesiz futbolcuların değerini yükseltmemeliyiz, yabancı oyuncular için Türkiye maddi anlamda bir cennet, büyük takımlara gidecek ve altın ayakkabı sahibi olacak yerli futbolcular yetiştirmeli ve altyapıya çok değer vermeliyiz.” dedi ve yabancı yaş sınırı ile ilgili açıklamlarda bulunan ”Tanju Çolak” bu konuyla ilgili yorumunu ise şu sözlerle dile getirdi; ”Yabancı yaş sınırı 30 olmalı ve milli takımda oynamış olmalı, para aşkına değil forma aşkına Türkiye’ye gelmeliler.”
”Tanju Çolak” 12 Haziran’da başlayacak ligler için hayırlı olsun mesajı vererek her hafta Pazartesi ve Cuma günleri yayınlanan ”Gündemin Kralı” programını bitirdi.

Bir yanıt yazın