Süper Lig’in büyük ilgi gören yeni akımı : BirlikteSüperiz

İlk kez Türkiye'de başlayan bu akımın tüm dünyayı sarması bekleniyor...

Süper Lig maçlarının yeniden başlamasıyla fanatik taraftarlar #BirlikteSüperiz etiketiyle tüm dünyaya örnek olacak bir sosyal medya akımına imza attı. Sosyal medyada takım ruhunu yansıtmak için kurgulanan akım, farklı renklere gönül veren taraftarları bir araya getiriyor. Kulüpler stat tribünlerinde taraftarların maketlerine yer verirken yayıncı kuruluş ise taraftar sesini izleyiciye aktararak yeniliklere imza atıyorlar. Popüler sosyal medya uygulamalarında ise büyük ilgi gören akımın mimarı taraftarlar ise izleyicilere keyif, takımlara ise ciddi bir motivasyon sağlıyor.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs sebebiyle futbolsuz geçen 85 günün sonrasında maçları çok özleyen taraftarlar, takımlarına destek olmanın en güzel yolunu buldu ve yeni bir akım başlattı: #BirlikteSüperiz. 12 Haziran’da büyük bir heyecanla yeniden başlayan Süper Lig, 26 Temmuz’da sona erecek.

Taraftarların gücü adına 

Taraftarlar kendilerine has bir şekilde takımlarına desteklerken karşılıklı birbirlerine meydan okuyorlar. Fakat bu meydan okuma ortaya renkli görüntüler de çıkarıyor. Ansızın birine takım atkısı geliyor ve o kişi bir anda taraftara dönüşüyor. Taraftar ilginç figürler sergiliyor ve sonunda atkıyı başka bir taraftara fırlatarak bir sonraki kişiye meydan okumuş oluyor. Paylaşılan videolar arasında bazı taraftarlar kendine has figürleriyle dans ediyor, evcil hayvanlarıyla beraber takımlarına destek oluyor, çılgın taklalar atıyor, darbuka çalıyor…

Süper Lig öncesi çok sayıda sosyal medya kullanıcısının dahil olduğu akımla ciddi bir etkileşim yaratıldı. Sosyal medyanın yeni gözdesi TikTok ve Instagram’da ilgi gören son trend, Twitter’da da popüler hashtagler arasında büyük ilgi görüyor. Taraftarlar arasındaki tutkulu sosyal medya akımı Türkiye’de başlayan bir ilk akım olarak tarihe geçebilir ve kısa sürede dünyadaki diğer liglere örnek olabilir.

Bir yanıt yazın