SosyalBen Vakfı’nın 23 Nisan’da çocuklara mutlu anlar yaşattı

SosyalBen Vakfı’nın 23 Nisan’da çocuklara mutlu anlar yaşattı

SosyalBen Vakfı; geleceğin ressam, bilim insanı ve müzisyenlerini yetenekleri keşfetmeleri yolunda desteklemeye devam ediyor. Kurulduğu günden bu yana dünyanın dört bir yanından 45.000 çocuğun hayatına dokunan Vakıf sadece atölyeleriyle değil şenlikleri ile de çocukların keyifli vakit geçirmelerini sağlıyor.

Pandemi döneminde çocuklar özellikle enerjilerini doğru alana aktarmakta güçlük çekiyor. 7-13 yaş aralığındaki çocukların yeteneklerini keşfetmeleri ve kendilerini geliştirmeleri için  pek çok proje hayata geçiren SosyalBen Vakfı, evlerde geçirilen bu zorlu dönemde çocukları unutmadı, onlara 23 Nisan haftasında renkli anlar hediye etti. Vakıf, 23 Nisan Çocuk Şenliği’ni organize ederken çocukların bayramı “SosyalBen Evimde” diyerek coşku ve heyecanla kutlamalarını aynı zamanda eğlenerek öğrenmelerini hedefledi.

Çocukların hem eğlenip hem de yeni bilgiler öğrendiği bu Şenlik ile akran öğrenimini yaygınlaştırmayı ve çocuklara özgüven kazandırmayı amaçladıklarına değinen SosyalBen Vakfı Kurucusu Ece Çiftçi, “7 yıldır resmi olarak çocukların kendilerini tanımaları için ortam yaratıyoruz. Çünkü yeteneklerini keşfeden çocukların gelecekte neler başarabileceğini hayal edebiliyoruz. Hedef kitlesi çocuk olan bir vakıf için 23 Nisan en özel, en anlamlı günlerden biridir. Bu bilinçle çocukların tüm haklarıyla coşkulu bir şekilde kutlayabilmeleri için bugüne dek 23 Nisan Haftası’nda her zaman sahada faaliyet gösterdik. Pandemi sebebiyle fiziki olarak çocuklarla buluşamasak da onlarla dijital şenlikte bir araya gelerek çok yönlü bakış açılarını geliştirmek ve eğlenerek öğrenmelerini sağlamanın yanında, ‘’Yaşasın 23 Nisan Yaşasın Çocuk Olmak!’’ diyebilmelerini istedik” dedi.

20 Nisan tarihinde başlayan, 4 gün süren ve Zoom üzerinden gerçekleştirilen Şenlik kapsamında 270 başvuru aldındı ve her gün 120 çocuğa ulaşıldı. SosyalBen Vakfı’nın gerçekleştirdiği resim, müzik, dans, oyun, spor, yaratıcı yazarlık ve icat atölyelerinde çocuklar müziğin nasıl oluştuğundan, zumba’nın sporla ilgisine, karakalem resimden, yaratıcı dramaya kadar pek çok eğlenceli konuyu interaktif bir şekilde deneyimleme şansı yakaladılar. Şenliğe katılan çocuklar ‘’Evde çok sıkılıyordum hele okulda gösteri yapamayacaktık çok üzüldüm siz beni çok mutlu ettiniz çok teşekkürler’’ diyerek şenlikten e-SosyalBen Çocuğu olma talebi ile ayrıldılar

Bir yanıt yazın