Sezen Cin Özdemir’den İnci Çayırlı’ya vefa borcu!

Sezen Cin Özdemir’den İnci Çayırlı’ya vefa borcu!

Güçlü sesi ve kendine has yorumu ile dikkat çeken Sezen Cin Özdemir, geçtiğimiz gün Üsküdar Musiki Cemiyeti’nde İnci Çayırlı’yı anma gecesi düzenledi!

Sezen Cin Özdemir, yaşamını yitirmeden önce İnci Çayırlı ile birlikte şekillendirdikleri  bu gecenin organizasyonunu üstlendi. Sezen Cin Özdemir, bu gece için rol modeli olarak gördüğü merhum sanatçı İnci Çayırlı’ya vefa borcunu ödedi.

Gecenin tüm organizasyonunu üstlenen sanatçı, aynı zamanda koro şefliği yaparken “Dönemez ki Bana” ve altın plak ödüllü “Kıskanıyorum (Kara kara gözler) eserlerini seslendiren Sezen Cin Özdemir, gece ile ilgili duygularını şu şekilde ifade ediyor: ”2019 Aralık ayında İnci Çayırlı ile bir araya geldik. Hep bestecilerin eserlerinden oluşan konserler yapıyoruz, oysa ki besteciler de bilir ki, eser ona uyan bir sesle çok güzel şahlanır. Burada yorumcu çok önemlidir. Ben de İnci Hoca’ya onun sesiyle, yorumuyla sevilmiş şarkılardan oluşan bir konser yapmak istediğimi söyledim, çok mutlu olmuştu. Hem de Üsküdar Musiki Cemiyeti’nde onun yuvasında yapacaktık bu konseri… Araya pandemi girdi, kendisini kaybettik…
Ama ben yolumdan dönmedim, koymuştum aklıma bir defa… Kızı Canan Atalay ve yakın dostu Beyza Gökalp ile bir araya geldik. Birlikte 21 Ocak 2023 tarihinde  hınca hınç dolu bir salonda güzel geceyi gerçekleştirdik. Şefliğini üstlendiğim gecede onun çok sevdiği “Dönemez ki Bana” ve altın plak ödüllü “Kıskanıyorum (Kara kara gözler) eserlerini seslendirdim…
Konserimizin sunumunu Gülten Kömürlü yaptı,konser Mehmet Şerif Sağıroğlu’nun hazırladığı barkovizyon ile başladı, koro ve solistler eserleri en güzel şekilde icra ettiler, birlikte çalıştığı Trt’nin ritim sanatçısı Vahit Anadolu ve kızı Canan Atalay , İnci Çayırlı”yı anlattı. Tango eserlerde dans eşliği geceye çok başka renk kattı. Bizimle olan, bizi alkışa boğan dinleyicilerimize çok teşekkür ediyorum. Gözyaşlarımızı tutamadığımız bir gece oldu.”

Bir yanıt yazın