Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C
Magazin Name

Sanal sunucu teknolojileri KOBİ’lere maliyet avantajı sunuyor

İşletmelerin veri tabanlı yapılaşmasının önemine dikkat çeken yazılım ve teknoloji şirketleri ise sanal sunucu teknolojilerinin KOBİ’ler için faydalarını değerlendiriyor.

Basın Danışmanlığı
05.04.2022
A+
A-

Teknoloji gelişiyor, dijitalleşme ise hız kesmiyor. İş dünyasından birçok şirket gelir ve verimliliği artırmak, yeni müşteri deneyimleri yaratmak için veri analitiğine başvuruyor. McKinsey’in şirketlerin veri tabanlı yapılaşmasına dair gerçekleştirdiği ‘The Data-Driven Enterprise of 2025’ güncel bir araştırma, işletmelerin birçoğunun 2025’e kadar iş süreçlerini her yönden optimize etmek için veri kullanacağına işaret ediyor. İş süreçlerinde çeviklik kazanmak ve inovasyonu destekleyerek içgörüleri kolayca oluşturmak isteyen şirketler ise verilerini hızlı ve ölçeklenebilir hale getirecek farklı sunucu çözümlerine ihtiyaç duyuyor.

Sanal sunucu teknolojilerinin KOBİ’lerin iş süreçlerinde birçok fayda sağladığının altını çizen hosting.com.tr Kurucu Ortağı Fatih Gülsuyu, “Sunucularını işletme içinde çalıştıran KOBİ’ler, artan elektrik, işletme ve destek maliyeti, bakım ve onarım masrafları, yedek parça temini, kısıtlı internet erişimi ve doğru yapılandırılmayan servislerin eksik ve yavaş çalışması neticesinde oluşan mesai ve veri kayıpları gibi birçok zorlu engelle karşılaşıyor. Tam da bu noktada VDS sunucuları KOBİ’ler için hızlı ve ölçeklenebilir bir kaynak artırımı sağlıyor. Şirket içi sunucularda ölçeklendirme yapmak donanımsal açıdan maliyetleri yükseltirken, VDS (Virtual Dedicated Server) teknolojisiyle fiziksel sunucular üzerinde sanallaştırma yapmak, şirketlerin maliyet avantajı yakalamasına yardımcı oluyor” ifadelerini kullandı.

Kullanıcı başına lisanslama maliyetlerini düşürüyor

VDS sunucularının özellikle KOBİ’ler için büyük bir avantaj sağladığını belirten Fatih Gülsuyu konuya dair, “2004’ten bu yana KOBİ’lere hizmet veriyoruz ve son dönemde görüyoruz ki küçük ve orta ölçekli işletmelerden VDS sunucularına gelen talepler her geçen gün artıyor. Çünkü VDS tamamen ihtiyaçlara göre yapılandırılabilir ve özel sunucularla sağlanan terminal veya kullanıcı başı lisanslama maliyetlerini düşürürken, verileri doğru işlemek için de kolaylık sağlıyor. hosting.com.tr olarak VDS Server hizmetimizde yetkinliklerimizi artırarak KOBİ’lere yenilikçi çözümler sunmaya devam edeceğiz” dedi.

Kamil Hızer / Magazinname.com

@kamilhizer

@magazinnameoffical

REKLAM ALANI
ETİKETLER: