Pronet’ten alkışlanacak davranış

Türkiye’nin lider güvenlik şirketi Pronet, köy okullarına bilgisayar bağışı projesi için düğmeye bastı

Pronet’ten alkışlanacak davranış

Türkiye’nin lider güvenlik şirketi Pronet, köy okullarına bilgisayar bağışı projesi için düğmeye bastı. Pandemiye hızla adapte olan marka, hiç vakit kaybetmeden organize olup mobil çalışma sistemine geçti. Evden çalışmaya geçtikten sonra ofislerdeki Pronet personelinin bilgisayarları, projenin ilk aşamasında, 8 köy okulunda bulunan maddi imkânları kısıtlı ancak hayalleri büyük 260 çocuğa ulaştırıldı.

Güvenlik alanında yaptığı işler dışında sosyal sorumluluk projeleriyle de adından söz ettiren Pronet, köy okullarına bilgisayar bağışı projesi için Hayatta İyilik Var Derneği ile iş birliği yaptı. Projenin ilk aşamasında 8 köy okulunda bulunan maddi imkânları kısıtlı ancak hayalleri büyük 260 çocuğun yüzünü güldürmeyi başardı.

Türkiye’nin farklı il ve bölgelerinde de desteğe devam edecek

Pandemi nedeniyle okula gidemeyen ve uzaktan eğitime katılma imkânı olmayan köy okullarındaki çocuklara derslerinden geri kalmamaları için gerçekleştirdiği proje ile destek veren markanın gündeminde, zorlu pandemi koşullarına rağmen Ağrı, Manisa ve Karadeniz bölgesindeki okullar da bulunuyor. Bağışlanan bilgisayarlar, köy okullarında bilgisayar sınıfı ve EBA Destek Merkezi gibi ihtiyaç alanlarında kullanılacak. Böylece çocukların eğitim ve yaşam standartlarının yükseltilmesine katkı sağlanacak.

Örnek bir iyilik hareketi başlattı

Pandemiye hızla adapte olan Pronet, çalışanlarının sağlığını koruma altına almak için hiç vakit kaybetmeden organize olup mobil çalışma sistemine geçti. Elinden geldiğince tüm kullanıcılarının ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştı ve onlar için neler yapabileceğini düşündü. Gönüllülerden oluşan Pronet ekibiyle, kullanıcılarını arayarak, sağlık durumlarını ve bir ihtiyaçları olup olmadığını sormak üzere “İyi ki Varsınız!” girişimini başlattı. Böylece sıkıntılı günlerde, yardıma ihtiyacı olan herkese biraz olsun destek olabilmeyi amaçlayan Pronet, salgının getirdiği olağanüstü durumu göz önünde bulundurdu ve topluma her zaman destek olmanın verdiği sorumluluk bilinciyle de üzerine düşeni yapmak için kolları sıvadı. Bu süreçte, köy okullarında evlerinde bilgisayarı olmadığı için EBA’ya giremeyen çocuklara, kesintisiz eğitim alarak gelecekte hedefledikleri mesleğe emin adımlarla ilerleyebilmeleri için ofislerdeki bilgisayarlarını gönderen marka, örnek bir iyilik hareketi başlatmış oldu. “İçinde yaşadığımız topluma zor zamanlarda destek olmanın gerekliliğine mutlaka inanıyoruz” mottosuyla yola çıkan Pronet, sosyal sorumluluk projelerine tüm hızıyla devam edecek.

Projeleriyle göz dolduruyor 

Köy okulları ve insani yardım sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştiren Hayatta İyilik Var Derneği, bu projeler kapsamında; kırsal kesimdeki okullara kırtasiye, giyim, demirbaş eksikleri, kütüphane kurulumu ve tadilat gibi konularda, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza da erzak, giyim, gider desteği gibi süreçlerde yardımcı oluyor.

Bir yanıt yazın