Özgün Çınar’ın sekizinci romanı “Ulak” çıkt

Özgün Çınar’ın sekizinci romanı “Ulak” Beyaz Fil Yayınları etiketiyle okuyucuların beğenisine sunuldu

Özgün Çınar’ın sekizinci romanı “Ulak” çıkt

Ulak, tarihi bir kurgu olarak kaleme alınmış. Romanın kahramanı, tarihimizin çok önemli simalarından birisi, bir âlem gezgini olan Evliya Çelebi.

Evliya Çelebi, gördüğü bir rüya üzerine yollara düşen, gördüklerini sistematik olarak kayıt altına alan ve yazdığı Seyahatnâme ile günümüze kadar ulaşan, tarihe önemli katkıda bulunmuş bir kişilik ancak bu romanda bambaşka bir yönüyle karşımıza çıkıyor: Beraberinde büyük bir sır taşıyan ve dünyayı dallanıp budaklanarak kuşatmak üzere fırsat kollayan kötülükle mücadele eden bir gezgin.

Kitabın arka kapak yazısı, romanın vadettiği heyecan konusunda önemli ipuçları veriyor.

“Her şey o gece gördüğü rüya ile başlamıştı…

Evliya Çelebi, gördüğü rüyanın gerçekte bir tebliğ olduğunu anladıktan sonra uzak diyarlara doğru yollara düşerken kimsenin bilmediği büyük bir sırrı da beraberinde taşıyordu.

Bu büyük sır, onu Afrika’nın kızgın çöllerinde hayatta tutabilecek ve çılgın emellere sahip vahşi bir klan liderinin gazabından dünyayı kurtarabilecek miydi?”

Kitap 80 sayfadan oluşuyor.

Özgün Çınar, 50 yılı aşkın hayatının 30 yıldan daha büyük bir bölümünü finans, enerji, sanayi gibi alanlarda çalışarak, yöneticilik yaparak geçirdi. Uzun soluklu iş hayatı boyunca, iki büyük tutkusunu da hiçbir zaman ihmal etmedi; yazmak ve müzik… Şu ana kadar dördü çocuk ve gençlik segmentinde olmak üzere yayınlanmış toplam sekiz romanı bulunmaktadır. Çeşitli kurum ve kuruşlar tarafından düzenlenen etkinliklerde yaratıcı yazım ve yazma ritüelleri üzerine konuşmalar yapmaktadır.

En büyük hazinesi, sanata büyük değer veren ve sanatçılardan oluşan ailesidir.

Bir yanıt yazın