Öykü Gürman kulakların pasını sildi

3.Uluslararası Balkan Müzik Festivali kapsamında konser veren Öykü Gürman’a müzikseverlerden büyük ilgi.

Öykü Gürman kulakların pasını sildi

Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi’nde gerçekleşen konsere seyirciler akın etti. Yalnızca Trakya Bölgesi’nden değil civar illerden ve komşu ülkelerden gelen yüzlerce insan konser salonunun dışına taştı. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Edirne Belediyesi, Edirne Vakıflar Bölge Müdürlüğü ve Trakya Üniversitesi’nin desteğiyle, Trakya Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı tarafından düzenlenen 3.Uluslararası Balkan Müzik Festivali’nin üçüncü gününde sahne alan Öykü Gürman dinleyenleri mest etti.

Karadeniz müziğinden flamenkoya, Balkan müziğinden sevilen birçok besteye kadar çok geniş bir yelpazede Uluslararası Balkan Müzik Festivali için özel hazırladığı repertuarı seslendiren Gürman, kendisine hediye edilen “Edirne Kırmızısı” şal ile sahneye çıktı.

Edirne’de olmaktan ve salonu dolduran yüzlerce kişiyle beraber şarkı söylemekten çok mutlu olduğunu söyleyen Öykü Gürman, “konserden önce gelir gelmez ciğer yedim yanındaki Edirne Karaağaç biberi sayesinde sesim açıldı” dedi. Yaklaşık iki saat sahnede kalan Gürman, seyircilerin arasında oturan küçük kızın kendisine elleriyle kalp yapmasının ardından seyircilerin arasına girerek küçük kızla beraber şarkı söyledi. Seyirciler arasındaki küçük çocukları sahneye alan sanatçı onlarla beraber “Evlerinin Önü Boyalı Direk” şarkısını seslendirdi.

Büyük bir coşkuyla devam eden konserde Trakya Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı Başkanı Serkan Çağrı, sahneye çıkarak Öykü Gürman’a plaket takdim etti ve “Edirne sana sen Edirne’ye çok yakıştın. Hemşerimiz olmak ister misin?” dedi. “Olur her hafta gelmek isterim konsere” diyen Öykü Gürman Trakya Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’na, festivale katılan tüm dinleyicilere teşekkür ederek, sevenleriyle muhteşem bir konsere imza atmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.

3. Uluslararası Balkan Müzik Festivali 19 Aralık günü Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi’nde kapanış konserini Candan Erçetin & Serkan Çağrı, şef Orhan Şallıel ve şef Ahmet Hamdi Zafer yönetimindeki Balkan Senfoni Orkestrası ile gerçekleştirecek.

Bir yanıt yazın