Otizmli çocuklar için Bodrum’da bir araya geldiler

Otizmli çocuklar için Bodrum’da bir araya geldiler

Kardeş şehir olan Bodrum ve Budva yetkilileri otizmli çocuklar için Bodrum’da bir araya geldiler.

Bodrum Azka Otel Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Kaya ve Budva Bilim Akademisi Başkanı Aleksander Franeta öncülüğünde dört kişilik heyet; Olivera Jovicevic (Gazeteci medya grubu sahibi),Nina Strugar ( Otistik ve mental problemli çocuklar okulu yönetim kurulu başkanı) ve Olga Rovcanin (Otistik ve mental problemli çocuklar okul müdürü) Bodrum Bitez’deki Özel

Çocuklar Kültür Sanat Yaşam Merkezi’ni ziyaret ederek okul yetkilileriyle bir araya geldiler. Yapılan ziyarette yaşam merkezi yetkililerinden heyette kalan çocuklar hakkında bilgiler alan heyete yaşam merkezi yetkilileri ayrıca çocukların genel durumları ve bu özel çocuklara verilen eğitimlerle ilgili detaylı bilgilendirmeler yapıldı. Heyet yetkilileri yaşam merkezinde bulunan sınıfları tek tek dolaşarak ve çocuklarla birebir diyaloglar kurarken çocuklarda kendi elleriyle yaptıkları resimleri hediye etmeleri duygusal anların yaşanmasına neden oldu.

Montenegro’dan gelen dört kişilik heyet Bodrum’daki bu özel çocuklar hakkında bilgi alırken, okul yetkililerine kendi ülkelerinde yaptıkları çalışmalar ve çocukların eğitimleri hakkında da bilgi vermeyi ihmal etmediler. Üç gün Bodrum Azka Otel’de misafir edilen heyete Bodrum’un güzellikleri de tanıtıldı.

Bir yanıt yazın