Orhan Gencebay ilk kez canlı olarak çaldı ve şarkı söyledi

POPSAV Online Müzik Festivali’nde geçtiğimiz akşam bir ilk yaşandı.

Geliri ihtiyaç sahibi müzik emekçilerine aktarılacak festivale destek veren sanatçılar arasında olan Orhan Gencebay, üzerinde çalışmaya devam ettiği yeni bestesi “Dedikodu” yu ilk kez POPSAV Online Müzik Festivali’nde müzikseverlerle buluşturdu. Gencebay, bir ilke daha imza atarak yeni şarkısın hem çaldı, hem de söyledi. Sanatçı; “Dedikodu yapanınız var mı? Bilmiyorum; ama “Dedi” ye lafım yok üzerine ilave olan “Kodu” çok fena. Aman dedikodu yapmayın” dedi.

Gencebay’ın “Dedikodu” isimli şarkısının sözlerinden bir bölüm;

“Dedikodu dedikodu

Kim ne dedi kim ne kodu

Bir yalana, binbir yalan katmak şimdi moda oldu

Aşkımıza takmış, canımıza takmış; sanki şeytanla anlaşmış

Dedi kodu yapa yapa; sanki insanlıktan uzaklaşmış”

Bir daha da kimsenin elini öpmem

Şahan Gökbakar canlı yayında Gökhan Türkmen’in konuğu oldu.  Gökbakar, Pandemi döneminde yaşananlara atıfta bulunarak; “Bir daha da kimsenin elini öpmem” sözleriyle güldürdü.

 Her zaman yanınızdayım

Yonca Evcimik’in konuğu olan Doğa Rutkay; “Müzik emekçilerine destek olmak için yapılan bu organizasyonu gönülden destekliyorum. Biz sizlerin şarkılarıyla büyüdük, her zaman POPSAV’ın yanındayım” dedi.

#umutlayarına

Organizasyonun 2. akşamı performanslarıyla müzik emekçilerinin yanında olan Murat Dalkılıç, Güliz Ayla, Edis, Nükhet Duru, Ömür Gedik – RAH, Bilgen Bengü, Emre Altuğ, İlhan Şeşen, Ersay Üner, Ümit Sayın, Ziynet Sali, Ferda Anıl Yarkın, Ahmet Özhan, Tual, Jale, Zeliha Sunal gibi pek çok ünlü Sanatçı, bu zorlu günlerde #umutlayarına dediler.

Bir yanıt yazın