Nilgün Onatkut’tan yeni yıl remix’i

Nilgün Onatkut'tan yeni yıl öncesi sürpriz...

Nilgün Onatkut’tan yeni yıl remix’i

Türk Pop Müziğinin 80’li yıllardaki efsane grubu Beş Yıl Önce On Yıl Sonra’nın solisti Nilgün Onatkut geçtiğimiz sonbahar yayınladığı 3 şarkılık geri dönüş EP’si Aşkın Yolu’ndan sürpriz bir remix ile yeni yıla merhaba diyor. EP’de yer alan “Sen Gülünce” adlı parça başarılı DJ-Prodüktör Hakan Kabil tarafından remixlendi. 70’lerin ve 80’lerin disko şarkılarını sevenleri Hakan Kabil’in modern dokunuşlarıyla dans ettirmeye davet eden “Sen Gülünce” 30 Aralık Çarşamba günü tüm dijital platformlarda yayında!

Nilgün Onatkut Kimdir?

 Nilgün Onatkut 1967’de Haftasonu gazetesinin düzenlediği Türkiye‘de yapılan ilk Altınses Yarışması’nda hem jüri, hem de halkın birincisi seçilerek Altınses Kraliçesi oldu. Yarışmanın ödülü olarak ilk 45’lik plağını Doruk Onatkut Orkestrası eşliğinde yaptı. Nilgün Onatkut daha sonraki 45’lik plakları Arya, Aras, Odeon ve Diskotür plak şirketlerinden Fecri Ebcioğlu ve Ümit Yaşar Oğuzcan sözleriyle yayınlandı. 1968 yılında Doruk Onatkut ile evlendi, Nazlı ve Uğur (Yüksek Sadakat klavye ve Deer From Space bass gitar) adlarıyla kızı ve oğlu bulunmaktadır. 1971 yılında Doruk Onatkut Orkestrası’nda solist olarak çalışmaya başladı. Aynı zamanda Ajda Pekkan, Alpay, Özdemir Erdoğan, Aydın Tansel, Erol Evgin, Ersan Erdura, Nilüfer, İlhan İrem, Seyyal Taner ve daha birçok sanatçının plaklarında stüdyo vokalistliği yaptı.
1982 yılında Yeşil Giresunlu ‘nun prodüktörlüğünde Doruk Onatkut’un süpervizör ve aranjörlüğünü yaptığı Beş Yıl Önce On Yıl Sonra grubunda lead vokalist oldu.Nilgün Onatkut 1984 yılında Lüksemburg’ta yapılan Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi başarıyla temsil edip o güne kadarki en yüksek puanı aldılar. Grupla beraber beş longplay yaptı.1987’de gruptan ayrılarak eşiyle birlikte Doruk Onatkut Orkestrası’yla çeşitli mekânlarda sahne aldı.1991 yılında Nino Varon’un prodüktörlüğünü yaptığı Aysel Gürel’in sözlerini yazdığı 10 şarkılık bir albüm yaptı. 2013 yılında eşi vefat edene kadar ikili olarak sahne aldılar. 2018 ve 2019 yıllarında Hey Gidi Günler ekibiyle ve Hakan Eren’in konser projelerinde sahne aldı. Günümüzde sahne çalışmaları devam etmektedir.

Bir yanıt yazın