Mono App yılın en iyi mobil uygulaması oldu

QNB Finansbank’ın kurum içi girişimcilik programı QNBEYOND’un fikir kampının ilk dönem kazananlarından olan Mono App, bilişim sektörünün üst düzey yöneticileri tarafından, IDC Bulut Teknolojileri zirvesinde “Bir Hizmet Olarak Yazılım” (Software as a Service) kategorisinde ‘Yılın En İyi Mobil Uygulaması’ seçildi.

Mono App yılın en iyi mobil uygulaması oldu

QNB Finansbank’ın kurum içi girişimcilik programı QNBEYOND’un fikir kampının ilk dönem kazananlarından olan Mono App uygulaması Microsoft Azure üzerinde bulut teknolojiler kullanılarak geliştirildi. 2020 yılının son çeyreğinde tüm markaların ortak mobil uygulaması sloganıyla hayata geçen Mono App, kısa sürede 70 binden fazla aktif kullanıcıya ulaşırken yılın sonunda yapılan IDC Bulut Teknolojileri zirvesinde “Bir Hizmet Olarak Yazılım” (Software as a Service) kategorisinde bilişim sektörünün üst düzey yöneticileri tarafından “Yılın En İyi Mobil Uygulaması” seçildi.

Bulut bilişim teknolojilerinin girişimlere sağladığı avantajlar her geçen gün artarken tüm markalara yeni bir pazarlama platformu sunan Mono App uygulaması kullanıcıların markalarla yenilikçi bir yöntemle iletişim kurmalarını sağlıyor.

QNB Finansbank Bilgi Teknolojileri, Operasyon, Kanallar ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Kürşad Demirkol ise konuyla ilgili şunları söyledi; “Mono, QNBEYOND Fikir Kampı’nda seçilen ve bankamız tarafından yatırım alan yenilikçi bir uygulama. Amacımız birbirinden değerli markalar ile müşterilerini, karşılıklı kazanımların olduğu bir platforma taşımak ve iletişimlerini sağlamak. Bir yandan markalar için tüketicilere ulaşabilecekleri yeni bir kanal oluştururken diğer yandan tüketiciler için sadece istediği markalardan bildirim almaları sağlanıyor. Mono App’in yenilikçi yönü ile bu platformda hem markalar hem de tüketiciler kazanıyor. Bu yolculukta hızımızı artıracak, operasyonlarımızı ve maliyetlerimizi azaltacak Microsoft Bulut Teknolojilerini kullanmaya devam edeceğiz.”

Microsoft Kurumsal ve Kamu Müşterilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tarık Tüzünsü da şu açıklamalarda bulundu; “2030 yılına kadar 50 milyar cihazın birbiriyle iletişime geçmesi ve gelecek beş sene içerisinde de 500 yeni uygulamanın hayata geçmesi bekleniyor. Giderek birbiriyle bağlantılı hale gelen yeni dünya düzeninde veriyi işleyebilen, veriyi ham maddesi gibi gören kurumlar bir adım öne çıkıyor. Mono App markalara ve kullanıcılara sağladığı kazanımlarla başarılı bir veri yönetimi ve örnek bir platform uygulaması olarak öne çıkıyor. Microsot Azure altyapısıyla kısa sürede birçok başarısıya imza atan Mono App’in arkasında yer almaktan gurur duyuyoruz.”

 Mono App Hakkında

Mono App uygulamasını kullanan kullanıcılar istedikleri markaları özgürce seçebiliyor, kişisel herhangi bir veriyi paylaşmadan sadece izin verdiği markalardan bildirim alıyor ve bildirim aldıkça puan kazanıyorlar. Kullanıcılar uygulama içerisinde biriken puanlarını çeşitli markalarda geçerli indirim koduna çevirebiliyor veya bağışlayabiliyorlar. QNB Finansbank ya da Enpara.com müşterileri ise puanlarının TL karşılığını hesabına transfer edebiliyor.

Bir yanıt yazın