Modern Veri Korumanın şirketler için öncelikli olduğu 2021 yılı ikinci çeyreğinde, Veeam yüzde 26 büyüme açıkladı

Bulut, Sanal, Fiziksel, SaaS ve Kubernetes iş yükleri için gelişmiş veri koruma çözümü sağlayan Veeam, çift haneli büyümesini sürdürüyor.

Modern Veri Korumanın şirketler için öncelikli olduğu 2021 yılı ikinci çeyreğinde, Veeam yüzde 26 büyüme açıkladı

Modern Veri Koruması sağlayan yedekleme çözümlerinin lider şirketi Veeam® Software, 2021 yılının ikinci çeyreği için yıllık sürekli gelirinde (ARR) yüzde 25 artış kaydetti. Geçtiğimiz 18 ay içinde çok sayıda kurumsal güncelleme ve 2021 yılının ilk yarısında Veeam Backup for Google Platform ve Veeam Backup & Replication™ v11 gibi önemli çözümleri piyasaya sunan Veeam, büyümeye devam ediyor. Veeam, 2021 yılının ikinci yarısında Microsoft Azure, Google Cloud, Microsoft Office 365 bulut tabanlı çözümleri için önemli yenilikler sunmaya ve Kubernetes Kasten K10’un Veeam Platformuna ilk entegrasyonunu piyasaya sunmaya hazırlanıyor.

Global olarak istikrarsız bir dönemde dahi üst üste on dört çeyrekte çift haneli büyüme göstermenin eşsiz bir sonuç olduğunu vurgulayan Veeam Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su William H. Largent, sözlerine şöyle devam etti: “Özellikle fidye yazılım saldırılarının giderek arttığı günümüzde veri, şirketler için adeta can damarıdır. Operasyonel hedeflere ulaşmak ve iş sürekliliği için Modern Veri Korumaya duyulan ihtiyacın artmasıyla birlikte Veeam’in sektör lideri çözümlerine olan talep de giderek artıyor. 400 binden fazla müşterimize kolay, esnek, güvenilir ve güçlü veri yönetimi ve koruma çözümleri sunma taahhüdümüzle Veeam olarak büyümeye ve gelişmeye devam edeceğiz.”

Veeam EMEA ve Dünya Kanallarından Sorumlu Genel Müdür ve Kıdemli Başkan Yardımcısı Daniel Fried ise ikinci çeyrek sonuçları ile ilgili şu değerlendirmeyi yaptı: “2021 yılında üst üste iki çeyrekte çift haneli büyüme kaydetmek ve ikinci çeyrekte EMEA’da yıllık yinelenen sürekli gelirde yüzde 29 büyüme göstermek her şirketin gurur duyacağı bir sonuçtur. Bu sonuç, ekibimizin yeteneğinin ve güçlü yapısının yanı sıra sektör lideri teknolojimizin bir kanıtıdır. Üçüncü çeyrekte ve sonrasında da çeviklik, disiplin ve mücadele ruhundan oluşan şirket kültürümüzle ve rakipsiz iş ortağı ekosistemimizle birlikte müşterilerimize dijital dönüşümlerinde yardımcı olmak üzere Modern Veri Korumanın sağlam temellerine dayanan yeni yollar bulmaya devam edeceğiz.”

 

2021 Yılı 2. Çeyreğinde Öne Çıkan Gelişmeler:

 

  • Bulut, sanal, fiziksel, SaaS ve Kubernetes iş yükleri için en son piyasaya sunulan Veeam Backup & Replication v11, 220 binden fazla kullanıcı tarafından indirildi. Birden fazla sabit depolama seçeneği ilke odaklı veri yaşam döngüsü yönetimi ve Sürekli Veri Koruması (CDP) ile güçlü fidye yazılımı koruması sağlayan V11, AWS, Azure ve Google ile şirket içi ve buluttaki tüm iş yükleri için kesinti süresini ve veri kaybını daha da azaltıyor.
  • En hızlı büyüyen ürünü Veeam Backup for Microsoft Office 365 v5’i 2020 yılının sonunda piyasaya sunan Veeam, bu ürününde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 58 büyüme bildirdi. Ürün, sözleşmeli olarak 6,6 milyon kullanıcı tarafından 189 bin kez indirildi.

 

  • Kurumsal ortamlar için ideal olan yeni özellikleri ve geliştirmeleri yayınlamaya devam eden Veeam, 1 milyon doları aşan işlemlerde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 195’lik abonelik artışı sağladı.
  • Bulutta yerel yedekleme çözümlerinde (AWS, Microsoft Azure, Google Cloud) büyümeye devam eden Veeam tarihinin en büyük AWS anlaşmasını ise 2021 yılının ikinci çeyreğinde tamamladı.
  • Hewlett Packard Enterprise (HPE), Cisco, NetApp ve Lenovo “Veeam’in teknoloji ittifakı satış anlaşmalarında kolaylık ve esneklik sağlayan ilk taşınabilir lisans olan Veeam Universal License (VUL) geçen yılın aynı dönemine göre şirket içi, hibrit ve çoklu bulut ortamlarında tüm iş yüklerini korumada yüzde 27 büyüme, iş yükü abonelik lisansında yıllık yüzde 62 büyüme göstererek ikinci çeyrekte işlemlerin yaklaşık dörtte üçünü oluşturdu.
  • Veeam artık Fortune 500’ün yüzde 82’sini ve Global 2000’in yüzde 69’unu müşteri olarak görüyor.
  • Staples Solutions, ABB Croatia, Baumit GmbH, City of New Orleans, Global Data Vault, Ituran, Morehouse School of Medicine, New Belgium Brewing Company, NewCytech, Ruhr University Bochum, Shamir Medical Center ve 63 Moons Technologies Ltd artık Veeam müşterileri arasında yer alıyor.
  • Haziran ayında Veeam, federal hükümet odaklı yeni yan kuruluşu Veeam Government Solutions, Inc.’in (VGS) lansmanını duyurdu. Merkezi Washington D.C.’de bulunan ve  yüzde 100 ABD’ye ait olan VGS, ABD federal hükümetinin güvendiği, ABD merkezli üçüncü parti ajansları tarafından bağımsız olarak doğrulanan kapsamlı, güvenilir veri koruma yazılımı çözümleri portföyü sunuyor.
  • Yakın zamanda yayınlanan Kurumsal Yedekleme ve Kurtarma Çözümleri için 2021 Magic Quadrant’ta Gartner, Veeam’i art arda beşinci kez sektör lideri olarak adlandırdı ve şirketi iki yıl üst üste yürütme yeteneği açısından en yüksek konuma getirdi.

Bir yanıt yazın