Minikler Trafik Haftası için düzenlenen resim yarışmasına yoğun ilgi gösterdi

‘4 – 11 Mayıs Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası’ kapsamında Nisan ayında başlattığımız resim yarışması sonuçlandı. ‘Geleceğe Dönüş: Çocuklar ve Hayallerindeki Ulaşım’ temalı online resim yarışmasına ilkokul 1, 2, 3 ve 4’ncü sınıfta eğitim gören birbirinden yetenekli 119 çocuk katıldı

Minikler Trafik Haftası için düzenlenen resim yarışmasına yoğun ilgi gösterdi

Çocukların motivasyonunu artırmak ve pandemi günlerinde moral aşılamak üzere 4 – 11 Mayıs Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası’na özel düzenlediğimiz ‘Geleceğe Dönüş: Çocuklar ve Hayallerindeki Ulaşım’ temalı online resim yarışmamıza bu yıl da rengarenk,hayallerle dolu resimler katıldı.

Yarışmaya Türkiye’nin birçok ilinden ilkokul 1, 2, 3 ve 4’ncü sınıfta eğitim gören 119 çocuk katıldı. Çocuklar, A4 boyutundaki kağıda resimlerini farklı boya materyallerini kullanarak çizdiler ve bilgileri ile birlikte Segerauto instagram hesabına ulaştırdılar. Konsepte uygun çizilen ve yarışmaya katılım koşullarını karşılayan tüm resimler jüri tarafından değerlendirmeye alındı.

Merakla beklenen yarışma sonuçları açıklandı

 4 – 11 Mayıs Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası’na özel düzenlenen resim yarışmasında jüriler tarafından 1’den 10’a kadar puanlama sistemi ile her sınıf grubunda 3’er kazanan belirlendi. Çizdiği resim okuduğu sınıf grubunda birinci seçilen 4 yarışmacı, yaz mevsiminin tadını doyasıya çıkarabileceği bisikletleri kazandı. Yarışmanın ikincileri eğitici ve motor becerilerini geliştirmeye yardımcı olacak lego setlerini, üçüncüleri ise rengarenk boya setlerinin sahibi oldu.

Resim yarışmasının jürisinde Bursa Uludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Öğretim Görevlisi Aysun Çölbayır Diniz ile Dr. Tuğba Gürkan Şenyavaş, Seger Genel Müdürü Tülin Tezer, Kurumsal İletişim Sorumlusu Eren Jale Yörükoğlu, Yurtiçi Müşteri İlişkileri Temsilcisi Kerem Turan ve İletişim Ofisi Halkla İlişkiler Ajansı Kurucu Ortağı Nigar Kalyoncu yer aldı. ‘Geleceğe Dönüş: Çocuklar ve Hayallerindeki Ulaşım’ teması ile yarışmayı kazanan 12 resim, çocukların renkli hayal dünyalarını ve yeteneklerini yansıttı.

 Jüri üyeleri çocukların hayal gücüne hayran kaldı

 Yarışmanın jüri üyelerinden Bursa Uludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Öğretim Görevlisi Aysun Çölbayır Diniz, ‘Sanat yolu ile çocuklarımızı ulaşım konusunda bilinçlendirirken, gelecek teknolojiler açısından da hayal dünyalarını geliştirerek yeni ufuklar açmayı hedefleyen bu yarışma özelliklede pandemi sürecinden geçtiğimiz şu dönemde çocuklarımız için çok değerli olmuştur.” diyerek düşüncelerini paylaştı. Yarışma jürilerinden olan Bursa Uludağ Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü’nden Dr. Tuğba Gürkan Şenyavaş yarışma ile ilgili düşüncelerini şöyle paylaşt: “Birbirinden güzel ve yaratıcı çocuk resimlerini değerlendirmek benim açımdan oldukça zor bir süreçti. Çocukların o saf dünyalarının dışavurumu olan resimlerinde, hayal dünyalarını keşfetmek hem çok keyifli hem de çok öğreticiydi.”

 Tülin Tezer: “Çocuklarımızın hayalleri ve yetenekleri umut veriyor”

Yarışmaya katılan çocukların birbirinden yetenekli olduklarını ve seçim yaparken çok zorlandıklarını ifade eden Seger Genel Müdürü Tülin Tezer sözlerini şöyle sürdürdü:

“Çocuklara trafik bilincini erken yaşta aşılamak gerekiyor. Biz de sosyal ve toplumsal konulara duyarlı bir marka olarak ‘Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası’ çerçevesinde bu yarışmayı düzenlemek istedik. Birçok şehirden 119 resim ulaştı. Okullar açık olduğunda eminim bu rakam daha da artacaktır. Her ne kadar seçim yapmakta ve puanlamada zorlansak da bunda çocuklarımızın yeteneklerinin pay sahibi olması jüri üyeleri olarak bizleri çok mutlu etti. Sınırsız hayal güçlerini kullanarak bu kadar küçük yaşta gerçekten çok yaratıcı ve estetik resim çizebilmeleri gelecek adına umut verici. Sonuçların açıklanmasını merakla bekliyorlardı ve soruyorlardı. Onlara tablet ya da dijital her hangi bir ürün sunmak yerine arkadaşları ile birlikte daha sosyal vakit geçirebilecekleri hediyeler sunmak istedik. Katılan tüm çocuklarımıza ve onlara destek olan ailelere teşekkür ediyoruz.”

Bir yanıt yazın