Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C
Magazin Name

Meri İstiroti’nin kaleme aldığı ““Doktorun Çantasındaki Hikayeler” içinizi ısıtacak

Liv Hospital Grup Koordinatörü Meri İstiroti, hayatımız boyunca yanımızda olan doktorlarımızın meslek yaşamlarında kendilerine iz bırakan anılarını “Doktorun Çantasındaki Hikayeler” başlıklı yeni kitabında kaleme aldı.

Basın Danışmanlığı
11.12.2021
A+
A-

Yaşamımız boyunca hem kendimiz hem de yakınlarımız için pek çok kez kapılarını çaldığımız, varlığımızı sürdürebilmemizin yegane koşulu olan beden ve akıl sağlığımızı emanet ettiğimiz doktorların çözüm ve önerilerine kulak veririz. Şimdi ise doktorlarımızın meslek yaşamlarında kendilerinde iz bırakan anılarını okuyacağız.

Hekimliğin binbir yüzü 

“Doktorun Çantasındaki Hikayeler” olarak adlandırdığı kitabı için, bir nebze de olsa doktorların deneyimlerine ayna tutmaya çalıştığını söyleyen Meri İstiroti “Cesaretle geçen günler, aylar ve yılların ardından hala geride bırakamadığımız pandeminin hayatımızda bir dönüm noktası olduğuna inandık. Bu zorlu dönemi bir arada geçirdiğimiz ve sağlık için savaşan kahramanlarımızın meslek hayatı boyunca yaşadığı iyi tecrübelerini derleyip bir basılı bir anıya dönüştürmek istedim. Bir sağlık kuruluşunda çalışmak, daha doğrusu yaşamak hayata dokunan pek çok anı biriktirmek; gülümseten anlar kadar zorlu dakikalara da sahip olmak; kocaman bir ailede pek çok senaryo ya da travmaya tanık olmak, bazen parçası, bazen savaşçısı olmak demektir. İşte bu kitapta hekimlerimizin “an”ları saklı, duyguların gel-git yaşadığı zamanlar, bazen mutluluktan bazen üzüntüden dökülen gözyaşları saklı.” dedi.

En sevilen, en sevinilen anlar 

Meri İstiroti’nin kaleme aldığı dördüncü kitabı olan “Doktorun Çantasındaki Hikayeler”de doktorların mecburi hizmet yıllarından acil servisin yoğunluğuna, zorlu ameliyatlardan mucizevi dönüşlere ve çözümsüz görülen hastalıklara kadar üretilen çözümlerin hikayeleri yer alıyor. Emekle, bilgiyle, özveri ve sabırla dokudukları doktorluk mesleğinin zorlukları, heyecanları, zaman zaman üzücü ama mutlulukların çoğunlukta olduğu anıların toplandığı “Doktorun Çantasındaki Hikayeler”, doktorlarımızın kimi zaman tebessüm ettiren kimi zaman duygulandıran, hem öğretici hem de ders niteliği taşıyan hikayeleri ile başucu kitabı olmaya aday.

Meri İstiroti kimdir?

1990 yılından bugüne sağlık sektöründe görev alan Meri İstiroti, ülkemizde profesyonel hastane yönetimini ilk uygulayan yöneticilerden oldu. Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünü bitirdikten sonra, Sağlık ve Hastane Yönetimi konusunda yüksek lisans yapan Meri İstiroti, grubunda lider birçok hastanenin yurtdışı ve yurtdışı pazarlama alanlarında, yeni hastane açılışlarında görev aldı. 2012 yılından bu yana Kurucu Genel Müdür olarak başladığı Liv Hospital’da Grup Koordinatörü olarak yöneticiliğe devam ediyor.

REKLAM ALANI
ETİKETLER: