Mehmet Okur ve Yeliz Okur çiftinden evlilik hakkında açıklamalar

Mehmet Okur ve eşi Yeliz Okur çifti içtenlikle evliliklerini anlattı...

Türk basketbolunu NBA’de uzun yıllar başarıyla temsil eden eski milli basketbolcu Mehmet Okur ve zarif eşi Yeliz Okur evlilikleri ve aşkları hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

On altı yıldır güzel giden birlikteliklerini, ilk günkü tutkuyla sürdürdükleri ilişkilerini, çocuklarıyla birlikte huzurlu yaşamları, vazgeçilmezleri olan spor ve gelecek planlarını MAG okurlarına özel verdikleri röportajında anlatan Mehmet Okur ve zarif eşi Yeliz Okur, mutlu evliliklerinin sırlarını paylaştı. “Her ailede olduğu gibi, bizde de anlaşmaya varamadığımız ya da tartıştığımız durumlar yaşanabiliyor; ama bizim başarabildiğimiz en iyi şeyin her seferinde bir tarafın alttan alabilmesi olduğunu düşünüyorum” diyen Yeliz Okur sözlerine şöyle devam etti: “Mehmet kötü bir gün geçirdiğinde ben, ben kötü bir gün geçirdiğimde Mehmet durumu kontrol altına alıyor. Saygı, sevgi, anlayış ve hoşgörü evliliğin temel taşlarıdır. Bunlardan biri eksilirse evlilikler çatırdar. Bu temel taşları koruyup sağlam tuttuğumuz sürece sağlıklı bir evliliğe sahip olabileceğimizi düşünüyorum. Tabi bu iki taraflı olmak zorunda. Aksi takdirde tek bir kişinin çabasıyla yerine getirilen bu değerler kişiyi yıpratabilir, yorabilir ve mutsuz kılar.”

Mehmet Okur ve eşi Yeliz Okur çifti içtenlikle evliliklerini anlattı

16 yıllık evlilikleri sürecinde pek çok duyguyu yaşadıklarını aktaran Mehmet Okur ise “Tabii ki geçen on altı sene içerisinde tartışmalarımız, fikir ayrılıklarımız olduğu zamanlarımız da oldu. Fakat bu süreç içerisinde ben ve eşim karşılıklı olarak saygı sınırlarını korumaya özen gösterdik. Zaten uzun vadeli ilişkileri ve evlilikleri saygı, ayakta tutuyor. Bu durum bizim evliliğimiz için de geçerli” dedi.

Yeliz Okur eşi Mehmet Okur’u bir kaç kelimeyle özetledi

Mehmet Okur’u birkaç kelime ile nasıl özetlersiniz sorusuna samimiyetle cevap veren Yeliz Okur “Mehmet; çocuklarına ve ailesine değer veren, işine tutkuyla bağlı, evcimen, çabuk sinirlenip çabuk yumuşayan, dürüst, doğru bildiklerinin koşulsuz-çıkarsız arkasında duran bir kişiliğe sahip” dedi. Gelecek planlamalarından da bahseden ünlü çift Türkiye’ye dönmek istediklerini belirterek “Dönüp güzel Ege’ye yerleşmeyi düşünüyoruz. Ege’de hayatımızı oturtmak en büyük arzumuz” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın