Leyan Senay ilk single çalışmasını dünya kadınlar gününde müzikseverlerle buluşturdu

Leyan Senay ilk single çalışmasını dünya kadınlar gününde müzikseverlerle buluşturdu

Belçika kökenli davulcu Leyan Senay, ilk single’ı “Bluetiful”ü 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Videomite etiketiyle müzikseverlerle buluşturdu. Genç yaşta elde ettiği başarılarla kadınlara ilham veren Leyan, uluslararası alanda dikkat çeken çalışmalarıyla adından söz ettiriyor.

Leyan, kendi söz ve müziğine sahip olan “Bluetiful” adlı şarkısında Türk geleneksel ritimlerini ve kültürünü tüm dünyaya taşımayı hedefliyor. Davul yeteneğinin yanı sıra vokal yeteneğini de sergileyen sanatçı, doğu-batı müziğini başarılı bir sentezle harmanlıyor.

Parçanın düzenlemesi Arıkan Sarıkaya ve Can Alper’e aitken, klibin yönetmenliğini ise Mustafa Özen üstleniyor. Özen, daha önce Black Eyed Peas, maNga, Hayko Cepkin, Cem Adrian, Sena Şener gibi tanınmış isimlerle çalışmalarıyla biliniyor.

Leyan’ın en büyük hedeflerinden biri kadınlara özgürce hayallerinin peşinden gitmeleri için ilham ve cesaret vermek. Kendi deyimiyle, “Bluetiful” şarkısı onun sanat serüveninde kendine söylemek istediği cümleleri ve kendisine verdiği bir hediye olarak ortaya çıkmış. Şarkının dinleyicilere de güç ve ilham vermesini umuyor.

Sanatçı, kariyeri boyunca birçok ünlü grup ve orkestra ile çalışmanın yanı sıra davul eğitimcisi, söz yazarı ve uluslararası kadın dayanışma topluluğu Hit Like a Girl’ün Türkiye temsilcisi olarak da faaliyet gösteriyor. Ayrıca Ted X konuşmacısı olan Leyan Senay, ‘2022’nin en ilham verici kadını’ ödülüne layık görüldü.

Kamil Hızer / Magazinname.com

Instagram: @kamilhizer

Bir yanıt yazın