LEVI’S® Sonbahar Kış Koleksiyonuyla Karşınızda

Orijinal Stil, Sorumluluk Bilinciyle Üretildi.

Levi’s®, Sonbahar/Kış 2020’de şimdiye kadarki en sürdürülebilir sezonuyla karşımıza çıkıyor. Bir dizi farklı kumaş ve üretim sayesinde, bu sezon hemen hemen her parça bizi sürdürülebilirliğe bir adım daha yaklaştırıyor. İklim değişikliğinin yaşandığı ve kaynakların azaldığı böyle bir çağda, sorumluluk sahibi, etik işçilerle çalışmak ve çevresel uygulamaları faaliyete geçirmek büyük önem taşıyor. Tüketiciler, artık stil sahibi görünmek ve sürdürülebilir bir şekilde giyinmek arasında seçim yapmak zorunda değiller. Geri dönüştürülmüş malzemelerinden inovatif yeni elyaflarına kadar her şeyiyle bu koleksiyon, hem iyi görünmenizi hem de kıyafetlerinizin içinde kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak.

Koleksiyonu hazırlarken çeşitli inovatif işlemler ve malzemelerden faydalandık. Bunların başında, devrim niteliğindeki pamuklaştırılmış kenevirimiz geliyor. (Geleneksel pamuktan ayırt edilemez bir görünüm ve doku vermek için keneviri pamuklaştırıyoruz.) Ayrıca Tencel™ Lyocell ve EcoVero ile yapılmış, Sustainably Soft diye adlandırdığımız bir yeni kumaş grubumuz da mevcut. Hem doğal formda (pamuk gibi) hem de insan üretimi (polyester) olmak üzere çeşitli geri dönüştürülmüş materyaller kullanıyoruz.

Stil açısından bu sezon, açık hava sporları ve atletik bir yaşam tarzından esinlenen renk paleti ile konfor ve çok yönlülüğün bir karışımını ifade ediyor. Nötr renkler ve toprak tonları, teknolojik dış giyim parçalarıyla harmanlanarak biraz gerçeklerden kaçış ve nerede olursanız olun doğa ile çevrelenebileceğiniz hissi veren bir görünüm yaratıyor. Ayrıca silüetler bollaşıyor, bu durumu en iyi örneklendiren tasarımlar ise erkekler için yeni Stay Loose ve kadınlara yönelik High Loose jean. Aynı zamanda sürdürülebilir uygulama ve malzemelerle hazırlanmış polar kumaşlı kazaklar, zamansız Sherpa Trucker’lar ve yeni puffer ceket koleksiyonumuzla ultra rahat basic parçalara da kucak açıyoruz.

«Bu sezon, pamuklaştırılmış kenevir gibi sektörde bir ilk olan elyaf inovasyonumuz sayesinde erkekler ve kadınlar için yeni ve öncü stil hikayelerimizde pamuğa benzetilmiş kenevirle tasarım odaklı sürdürülebilirliği sağlamaya devam ediyoruz. Stil ve sürdürülebilirliğin birlikte var olabileceğine inanıyoruz,» diyor Levi Strauss & Co Ürün Yöneticisi Karyn Hillman.

PAMUKLAŞTIRILMIŞ KENEVİR

Kenevir, yetiştirilme sürecinde geleneksel olarak yetiştirilen pamuğa kıyasla genellikle daha az su ve kimyasal gerektiriyor. Giysilerimizde yer verdiğimiz kenevir, yağmurla beslenen kenevir hasadından elde ediliyor ve böylece su kullanımı daha da azalıyor. Ardından sert tabakası giderilecek şekilde işleniyor ve pamuğun görünüm ve doku bakımından tüm avantajlarını daha sürdürülebilir bir forma dönüştürerek pamuklaştırılıyor.

Birçok kumaş inovasyonumuzun öncüsü niteliğindeki Levi’s® Wellthread™ koleksiyonunda lanse edilen pamuklaştırılmış kenevir, artık Levi’s® ürünlerinin genelinde kullanılacak.

Uzun ve kısa paça seçenekleri bulunan, basenden kalçaya kadar bol kesimli pamuklaştırılmış keneviri, yeni Levi’s®️ Stay Loose ve belin alt kısmı ile kalçaya tam oturan ve paçalara doğru daralan standart kesim 502™️ Taper Erkek koleksiyonlarında bulabilirsiniz. Üst giyim modelleri arasında da Levi’s®️ Trucker ceket serisi bu kumaşı içeriyor.

Kadın giyimde ise pamuklaştırılmış kenevire, 70’lerin geniş bacak kısımlarıyla öne çıkan vintage kesiminin modern bir yorumu niteliğindeki Levi’s® High Loose’da ve daralan paçalara ve kalçada kıvrılan ultra yüksek bir bele sahip Balloon jean’de rastlamak mümkün. Üst giyimde de gömleklerde ve kesik kollu Loose Sleeve Trucker cekette bulunuyor.

Geri Dönüştürülmüş Malzemeler

Geri dönüştürülmüş malzemeler, aksi halde katı atık depolama sahalarına gidecek atıklardan kıyafetler yaratarak modayı daha sürdürülebilir hale getiriyor. Ayrıca pamuk yetiştirmek ve polyester yapmak için gerekli kaynakları da ortadan kaldırıyor. Sonbahar/Kış 2020 sezonunda Levi’s® olarak, çevresel ayak izimizi azaltacak çok çeşitli geri dönüştürülmüş malzemeler sunuyoruz.

Polyesterimiz, Thermore®, Thermore® EcoDown®, Repreve® ve geri dönüştürülmüş polyester formunda bulunuyor. Thermore, termal astarda kullanılan %50 geri dönüştürülmüş polyester bir malzeme iken Thermore EcoDown® ise kuş tüyüne alternatif olarak geri dönüştürülmüş PET şişelerden yapılan %100 geri dönüştürülmüş elyaftan meydana geliyor. Her ikisi de Levi’s® ceketleri ve genişleyen Levi’s® Puffers serisinde kullanılıyor. Puffer ceketler, bu sezon çeşitli uzunluklarda, silüetlerde ve renk skalasında satışa sunuluyor.

Sherpa Trucker ceketlerde, polar kazaklarda ve çok çeşitli Levi’s® L Pack sırt çantalarında, geri dönüştürülmüş plastik şişelerden yapılmış başka bir polyester türü olan Repreve® yer alıyor. Sherpa modelleri ve suni kürkler ise geri dönüştürülmüş polyesterden üretiliyor.

SÜRDÜRÜLEBİLİR YUMUŞAK

Bugün, ‘athleisure’ moda akımı ve sokak stilinin yükselişi sayesinde, konfor artık en önemli faktör haline geldi. Artık giysilerimizle harika görünmemiz yeterli değil, aynı zamanda içlerinde kendimizi harika hissetmemiz gerekiyor. Sürdürülebilir Yumuşak denince akla gelen koleksiyon Levi’s® Sonbahar / Kış 2020, inanılmaz yumuşaklığa sahip bir dizi kumaş, belki de en önemlisi, sürdürülebilir hasat ağaçlarından yapılmış malzemeler içerir. Tencel™ ve EcoVero™ içeren bu malzemeler, daha konforlu, sürdürülebilir ve şık bir geleceğe işaret ediyor.

Tencel™ ve EcoVera™, çevreye duyarlı bir şekilde hasat edilmiş ağaçtan sağlanan yumuşak elyaflardır. Yenilenebilir çiftliklerden elde edilen elyafların kullanılması, ekosistemimiz için çok önem taşıyan eski ormanların korunmasına yardımcı olur.

Tencel™, Lyocell ve Modal formundadır ve Refibra™’da kullanılır. İpekten daha yumuşak, ketenden daha serindir. EcoVera™, Tencel’e benzer şekilde, son derece yumuşak bir kumaşa sahiptir. Bu Sürdürülebilir Yumuşak kumaşlar, kadınlara yönelik Levi’s® Sculpt, erkekler için de Levi’s® Flex with Eco Performance’ta önemli bir rol oynuyor. Ayrıca Sonbahar/Kış 2020 koleksiyonuna ait seçili Trucker ceketler ile dokuma gömlek ve elbiselerde de bulunuyor.

LEVI’S® WELLTHREAD™

Her zaman en sürdürülebilir koleksiyonumuz olan Levi’s® Wellthread™, pamuklaştırılmış kenevir ile tasarlanmış giysileri ilk kez 2019’un ilkbaharında tanıttı ve hala Levi Strauss &Co. Çalışan Refahı girişimini gözeten fabrikalarda üretilmiş ve geri dönüşüm için tasarlanmış (uygun teknoloji ve altyapının olduğu yerlerde) daha iyi materyallere yönelik temel ilkelerini korumaya devam ediyor.

Bu, Levi’s® Wellthread™’in Levi’s® Wellthread™ Standard Taper Chino aracılığıyla pamuklaştırılmış keneviri denim olmayan alt giyim parçalarına dahil ettiği ilk sezon. Ayrıca pamuklaştırılmış keneviri, kadınların Ribcage Wide Leg siyah jeanlerine, işlemeli Trucker cekete ve erkeklerin 502™ Taper’larına da taşıyoruz.

Levi’s®, Sonbahar/Kış 2020 sezonunda sürdürülebilirliğin akılda kalıcı popüler bir kelimeden çok daha fazlası olduğunu gösteriyor. Sürdürülebilirlik, yaptığımız her şeye bir şekilde dokunuyor ve tüketiciler kıyafetlerinde bu özelliği giderek daha fazla talep ediyor. Biz, her aşamada olumlu bir iz bırakmak için çalışırken önemli etki alanlarımıza yön vermek adına tasarım ve elyaf seçkimizi kullanmayı da sürdüreceğiz. Suyu daha verimli kullanmaya, karbon salınımını yönetmeye ve azaltmaya, Analiz Kimya programımızı tedarikçilerimizle uygulamaya ve Çalışan Refahı programlarımızla üretim ekibimizi desteklemeye devam edeceğiz. Sadece çevreye katkı sağlayan kendi programlarımızı geliştirmeyi değil, aynı zamanda işimizin, endüstrimizin ve gezegenimizin karşı karşıya olduğu en acil sosyal ve çevresel sorunlar için de ortak eylemlere ilham vermeyi istiyoruz. Levi’s® olarak giysilerimizin üretiminden dünyanın dört bir yanındaki toplulukları güçlendirmeye kadar, kendimizi hep doğru şeyi yapmaya adıyoruz.

Levi’s® Hakkında:

Levi’s®, klasik Amerikan stilini ve çabasız “cool” tarzı mükemmel temsil eden bir markadır. Levi’s® jean’leri, 1873 yılında Levi Strauss & Co. tarafından keşfedildiğinden bu yana dünyanın en tanınan giysilerinden biri haline gelmiş ve nesillerdir tüketicilerin hayal gücünü ve bağlılığını yakalamayı başarmıştır. Günümüzde Levi’s® marka portföyü, daima öncü ve hazır giyim sektöründe eşi bulunmayan yenilikçi bir ruhla evrimini sürdürmektedir. Dünyanın lider jean ve aksesuar markası olarak 110’dan fazla ülkede satılan Levi’s® ürünleri, insanların kişisel stillerini ifade etmelerini sağlamaktadır. Levi’s® markası, ürünleri ve mağazaları hakkında daha fazla bilgi için levi.com.tr web sitesi ziyaret ediniz.

Levi Strauss & Co. Hakkında:

Dünyanın en büyük markalı giyim şirketleri arasında yer alan Levi Strauss & Co., jean alanında global bir liderdir. Şirket, kadın, erkek ve çocuklar için Levi’s®, Dockers®, Signature by Levi Strauss & Co.™ ve Denizen® markaları altında jean, spor giyim ve aksesuarlar tasarlayıp pazarlamaktadır. Şirketin ürünleri, dünya çapında zincir ve çok katlı mağazalar, online mağazalar ve yaklaşık 3.000 perakende ve shop-in-shop mağaza ile 110’dan fazla ülkeyi kapsayan küresel ayak izine sahip bir dağıtım ağında satılmaktadır. Levi Strauss & Co., 2019 yılında 5,8 milyar $ net ciro açıklamıştır.

Bir yanıt yazın