KuCoin, kripto işlemlerini kolaylaştırmak için Euro işlem çiftleri özelliğini duyurdu

Dünyanın en büyük 5 kripto para borsasından biri ve en büyük altcoin borsası olan KuCoin, yeni işlem özelliğinin detaylarını paylaştı

KuCoin, kripto işlemlerini kolaylaştırmak için Euro işlem çiftleri özelliğini duyurdu

Dünyanın önde gelen global kripto para borsalarından KuCoin, EUR tabanlı işlem özelliğini duyurdu. KuCoin, Avrupa pazarındaki büyümesinin bir parçası olarak BTC, ETH ve USDT’ye karşı EUR alım satım hizmeti sunacak. 28 Haziran 2022 tarihinden itibaren KuCoin spot piyasasında yeni alım satım çiftleri kullanıma açılacak. Bu sayede kullanıcıların Euro ve kripto para birimleri arasında anında dönüşüm yapmaları sağlanacak.

EUR bazlı itibari para (fiat) çiftlerini destekleyen KuCoin, güçlü bir büyüme sürdürdüğü Avrupa kripto pazarındaki varlığını pekiştirmeyi hedefliyor. Atılan adımın fiat para birimleri karşılığında kripto para birimi satın almanın önündeki engelleri azaltmak ve kripto portföylerini oluşturmak isteyen daha fazla kullanıcıya ulaşmak adına önemli bir nokta oluşturması amaçlanıyor. EUR tabanlı alım satım çiftlerinin eklenmesi, küresel kripto kullanıcıları için yüksek likidite ve güvenlikle birlikte Euro’dan kriptoya alım satım deneyimi sağlayacak.

KuCoin, 23 Mart 2022 tarihinde itibari para birimlerinden kripto paraya değişim deneyimini (fiat-to-crypto) en sade şekilde sağlamak için SEPA Ödemelerini başlatmıştı. SEPA transferleri aracılığıyla kullanıcılar, “Hızlı Satın Alma” kanalı üzerinden herhangi bir kripto para satın alma işlemi için döviz hesaplarına EUR yatırabilecek.

İtibari Paralarla Kripto Dünyası Arasında Köprü Olmayı Hedefliyoruz

EUR tabanlı işlem özelliğiyle ilgili olarak konuşan KuCoin CEO’su Johnny Lyu, “KuCoin olarak itibari paralarda kripto paralara dönüşüm hizmetlerimize yeni eklediğimiz EUR spot çiftleri bir hafta önce Brezilya realini (BRL) eklememizin ardından bir diğer önemli kilometre taşımızı oluşturuyor. Bunun Avrupa’daki kullanıcılarımıza ve Euro kullanmayı tercih eden kullanıcılarımıza büyük kolaylık sağlayacağını umuyoruz. Bu kadar kısa bir süre içinde spot ticaret çiftleriyle iki fiat para birimi eklemek son derece heyecan verici, bu da KuCoin’in bu yılki stratejilerinin verimli uygulama yeteneğini de yansıtıyor. KuCoin olarak itibari para ve kripto para birimleri arasında güvenli, istikrarlı bir köprü sağlamanın kripto kullanıcılarına daha iyi bir deneyim getireceğine inanıyoruz. Bu yenilikler kripto kitlesinin benimsenmesi için de büyük önem taşıyor. En yakın gelecekte KuCoin, spot piyasada daha fazla itibari para alım satım çiftini desteklemeyi ve böylece küresel kullanıcılar için itibari para ile kripto dünyasını keşfetmek için en iyi yer olmayı planlıyor” dedi.

EUR tabanlı işlemleri kullanıcılara sunan KuCoin, 20 Haziran 2022 tarihinde spot piyasasında doğrudan dönüşümler yoluyla USDT, BTC ve ETH’ye karşı işlem gören Brezilya reali (BRL) işlem hizmetini sunmuştu.

 

KuCoin Hakkında

Eylül 2017’de kurulan KuCoin, Seyşeller’deki operasyonel merkezi ile küresel bir kripto para borsasıdır. Kapsayıcılık ve topluluk eylemi erişimine odaklanan kullanıcı odaklı bir platform olarak 700’den fazla dijital varlık sunar ve şu anda 207 ülkedeki 18 milyon kullanıcısına spot alım-satım, marjin alım-satım, P2P itibari para (fiat) alım-satımı, vadeli işlem alım-satımı, ücretsiz otomatik alım-satım botu, sosyal yatırım platformu, borç alma-verme hizmeti ve staking ile faiz gibi ürün ve hizmetler sağlar.

2022’de KuCoin, B Serisi öncesi bir turla 150 milyon doların üzerinde yatırım topladı. Toplam yatırımları A Turu ile birlikte 170 milyon dolara çıkardı ve toplam 10 milyar dolar değerlemeye ulaştı. KuCoin şu anda CoinMarketCap’e göre en iyi 5 kripto borsasından biri. Forbes ayrıca KuCoin’i 2021’deki En İyi Kripto Borsalarından biri olarak seçti. 2022’de The Ascent, KuCoin’i meraklılar için En İyi Kripto Uygulaması seçti. Daha fazla bilgi için https://www.kucoin.com/tr adresini ziyaret edin.

Bir yanıt yazın