Kısır Döngü filmi Belçika’da vizyona girdi

Belçika'da bu hafta vizyona giren yönetmenliğini Sümeya Kökten'in yaptığı "Kısır Döngü" filmi 2023 yılının ilk aylarında Türkiye'de de seyircisiyle buluşmanın heyecanını yaşıyor.

Kısır Döngü filmi Belçika’da vizyona girdi

Senaryosunu ve yönetmenliğini Sümeya Kökten’in yaptığı yapımcılığını Bel Studio’nun üstlendiği, Burak Hakkı, Serra Erciyes, Belçikalı oyuncu Shark Carrera ve Julie Bezin gibi isimlerin yer aldığı “Kısır Döngü” filmi, Belçika’da vizyona girerken filmin yeni yılla birlikte ülkemizde vizyona girmesi bekleniyor.

2023 yılının ilk aylarında Türkiye’de de vizyona girmesi beklenen film beyazperdede heyecan yarattı.

“Kısır Döngü” adlı filmin yönetmeni Sümeya Kökten filmin çıkış hikayesinin 2007 yılında annesinin kendisine organ mafyası konusunda yaptığı uyarılarla zihninde canlandığını belirterek, “Kapsamlı araştırmalar yaparak senaryoyu 2012’de tamamladım” dedi.

Kısır Döngü filminin çekimlerinin Bursa’nın Gemlik ilçesi ve Belçika’da kısıtlı bir bütçe ile yapıldığının altını çizen Sümeya Kökten özellikle Gemlik’teki çekimlerde ilçe halkıyla birlikte belediye ve ilçede görev yapa polislerin yaptıkları yardım ve desteği hayatı boyunca unutmayacağının altını çizdi.

Sümeya Kökten film çekimleri esnasında ilçe halkının kendilerine karşı misafirperver davranışlarından dolayı duyduğu minnettarlığı belirtirken ‘’ Film çekimleri boyunca beni en çok etkileyen şey Gemlik’te yaşayan halkın yardımseverliği oldu, nereye gitsek yemek masrafımız bile olmadı, karşımıza çıkan her insanın sıcaklığı bizi çok mutlu etti.’’ ifadelerini kullandı.

Sümeya Kökten’in yazıp yönettiği Kısır Döngü, organ mafyasının ağına düşürdüğü bir ailenin Belçika-Türkiye arasında yaşadığı dramı anlatıyor. Avukat bir annenin kalp hastası oğlunu kurtarmak için organ mafyasıyla işbirliği yapmak zorunda kalmasını anlatan “Kısır Döngü” , seyirciyi bir yandan duyarlı olmaya davet ederken, bir yandan da dramatik hikâyesiyle izleyenleri ağlatıyor.

Bir yanıt yazın