Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C
Magazin Name

Kendi içinde yolculuğa çıkmak isteyenler “Sessizliğin Gücü”nde buluşuyor

Uluslararası Thetahealing Eğitmeni İpek Senem Aydın, dünyaya geliş sebebi, hayat amacı ve yaşamdaki bir sonraki adımını atmak isteyenleri huzura kavuşturuyor.

Basın Danışmanlığı
17.06.2021
A+
A-

Fikir ve düşüncelerini takipçileriyle paylaşarak huzurlu bir yaşamı daha çok kişiyle buluşturan İpek Senem Aydın, çok büyük bir hediye olarak ifade ettiği sessizliğe dair paylaştıklarıyla hayat amacına ulaşmak isteyenlerin rehberi oluyor. Sözcüklerden serbest kalan kişinin zihninin serbestleştiğini söyleyen ve bununla da kendi iç sesine ulaşabildiğini ifade eden İpek Sanem Aydın, “Tek ihtiyacımız olan şey, dünya telaşıyla unuttuğumuz doğal yeteneklerimizi tekrar hatırlamaktır” diyor.

“Çok Konuşmak Bizim Zihnimizin Ne Kadar Dolu Olduğunu Gösterir”

Sessizliğin bireyin kendisini ifade edebilmesi için uzun konuşmaya ihtiyacı olmadığını öğreten bir olgu olduğunu belirten İpek Senem Aydın, sessizlikle harmanlanan ve etkili bir şekilde ifade edilen birkaç sözcüğün saatlerce konuşmaktan daha güçlü olduğunu da sözlerine ekliyor. “Çok konuşmak bizim zihnimizin ne kadar dolu olduğunu gösterir. Bilge kişilere baktığımızda hep az ve öz konuştuklarını görürüz” diyen İpek Sanem Aydın, bu nedenle sessizliğinin gücünün tesadüf olmadığını kanıtlıyor. Sessizlikte artık kişiye hizmet etmeyen düşünce kalıplarımızın farkına varıldığına vurgu yapan deneyimli eğitmen, bir sonraki aşamayla birlikte de kişiye hizmet etmeyen kalıpların sevgiyle gitmesine izin verilebileceğini söylüyor.

“Sessizlik Bize Doğadaki Seslerin Farkına Varmayı Öğretir”

Orman, nehir, deniz kenarı ve yüksek tepelerin yoğun enerjinin biriktiği yerler olduğunu söyleyen İpek Senem Aydın, mümkün olduğunca buralarda vakit geçirmeyi tavsiye ediyor. Çeşit çeşit böceklerin, kuşların, rüzgarın, dalganın, akıntının sesinin kişide içsel olarak neler uyandıracağını görmek için de sessizliğe ihtiyaç duyulduğunu belirten Aydın, “Sessizlik bize doğadaki seslerin farkına varmayı öğretir. Doğadayken Yaradan’a soru sorabilirsiniz, cevap için beklentiniz olmasın. Cevap tam da ihtiyacınız olduğu en yüce zamanda gelecektir” cümlelerini kullanıyor.

Kamil Hızer / Magazinname.com

@kamilhizer

@magazinnameoffical

REKLAM ALANI
ETİKETLER: