Kamp sandalyelerinde satışlar yüzde 110 arttı

Kısıtlamaların kademeli olarak azaltılmasıyla kamp ve doğa konseptli tatil planları hız kazanarak kamp sandalye satışları katlanmaya başladı

Kamp sandalyelerinde satışlar yüzde 110 arttı

Pandemi dönemiyle birlikte değişmeye başlayan alışkanlıklar arasında tatil tercihleri de yerini aldı. Açık havanın güvenilirliği ve doğanın iyileştirici gücü ile kamp yapmak, gürültülü şehir hayatından kaçanların yeni tercihi oldu. Kış aylarının ve pandeminin beraberinde getirdiği yorgunluğu yazın en dinlendirici rotalarında atmak için hazırlanan tatilcileri bu yaz doğanın büyüleyici manzaraları bekliyor. Online alışveriş platformu Avansas ise katlanabilir kamp masalarından sandalyelere, termoslardan hijyen ürünlerine kadar bu kategorideki pek çok yeni ürünü portföyüne ekledi ve ürün sayısını 5500’ün üzerine çıkardı.

Kamp sandalyelerine ilgi yoğun

Kamp sandalyelerine ilgi gün geçtikçe artıyor. 2020 yılı ile 2021 yılı yaz dönemi satış verilerini kıyaslayan platformdan yapılan açıklamaya göre, kamp sandalyelerinde yüzde 110 artış yaşandığı belirtildi. Havaların ısınmasıyla birlikte bu artışın devam edeceğini belirten platform; kamp için yardımcı malzemeler olan hijyen ve ilk yardım ürün satışlarının geçtiğimiz yıl ile paralellik gösterdiğini aktardı.

Kamp ürünlerine büyük şehirlerden talepler çok fazla

Büyük şehirler bu yıl da kamp ürünlerine yoğun talep gösterdi. İstanbul başta olmak üzere sırasıyla Ankara, İzmir, Konya ve Bursa; kamp ürünlerinin en çok satın alındığı ilk beş şehir oldu.

Değişen alışkanlıklar ihtiyaçları şekillendiriyor

Satın alma sonrası bekleme derdine son veren Avansas, 24 ilde 1 iş gününde kendi araçları ile teslimat yapmasıyla yaz aylarının da tercih edilen platformları arasında yer aldı. Yaz döneminde Avansas.com arama motorundan yapılan kamp ürünleri aramalarında, 2020 yılına göre yüzde 200 artış yaşandı. Avansas üzerinden Haziran ayında en çok satılan kamp ürünleri ise şöyle oldu: kamp sandalyesi, katlanabilir kamp masası, çelik termos, powerbank ve ıslak havlu.

Bir yanıt yazın