İstinye Üniversitesi öğrencileri mezun olur olmaz iş sahibi oldular

İstinye Üniversitesi ve bünyesinde bulunduğu MLP CARE Grubu’nun yaptığı iş birliği sayesinde farklı bölümlerden birçok öğrenci mezun olur olmaz iş sahibi oldu

İstinye Üniversitesi öğrencileri mezun olur olmaz iş sahibi oldular

Liv Hospital ve Medical Park markalarının birlikteliğinden aldığı güçle dünya sağlık sektöründe önemli bir yer edinen MLP CARE Grubu ve eğitim alanındaki temsilcisi İstinye Üniversitesi (İSÜ) işbirliğiyle gerçekleşen “İşe Kabul” etkinliği Liv Hospital Vadistanbul binasında gerçekleşti. İlki bu yıl uygulanan iş birliği sayesinde Yönetim Bilişim Sistemleri, Yazılım Mühendisliği, Sağlık Yönetimi, Psikoloji, Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik, Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Ekonomi ve Bilgisayar Programcılığı bölümlerini başarıyla tamamlayan öğrenciler mezun olur olmaz iş sahibi oldular. Bölümlerini başarıyla tamamlayan ve kariyer yolculuklarına MLP CARE bünyesinde devam edecek mezunlar “İşe Kabul” etkinliğinde İstinye Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı ve MLP CARE Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Muharrem Usta ile bir araya geldi. Akademisyenlerin ve mezun olan öğrencilerin çalışacakları birimlerdeki yöneticilerin de katıldığı etkinlikte, ülkemizin gelişimine hız ve değer katacak nesiller yetiştirmenin, akademik ve sektörel bir bütünlük içinde ele alındığının mesajı verildi.

“Birbirinizle değil, kendinizle yarışın”

Etkinlikte konuşan İstinye Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı ve MLP CARE Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Muharrem Usta, mezunları her zaman takip edeceklerini belirterek şunları söyledi:

“Bugün bölümlerini başarıyla tamamlayan mezunlarımız kariyer basamaklarının ilk adımını atıyorlar. Bizim için ailenin birer üyesisiniz. Ailede birlikte büyüyeceğiz. Her biriniz bizim için önemli değerlersiniz. Üniversiteye girdiğiniz andan itibaren söylediğimiz şey şu: Gelen her bir çocuğumuz günün sonunda bize emanettir. Biz onlara olabildiğince destek vermeliyiz. Üniversiteden ayrıldığında dönüp geriye baktığında bu emekleri verdik ve sorumluluklarımızı yerine getirdik demeliyiz. İşe alacağımız öğrenci sayısı her geçen gün artacak. Ben her birinizi tebrik ediyorum. Biz sizlere her zaman destek olacağız. Siz de birbirinize destek olun, birbirinizle değil kendinizle yarışın. Rekabette çevrenizdekileri değil, dünyayı düşünün. Evrensel düşünmeye çalışın. Araştırın, inceleyin, işinizle ilgili konuları takip etmeye çalışın. Umarım her biriniz bu fırsatı en üst düzeyde kullanırsınız.”

“Tüm alanlarda aranan ve tercih edilen mezunlar yetiştiriyoruz”

Hedeflerinin beş yıl içerisinde Türkiye’nin en iyi beş vakıf üniversitesinden biri olmak olduğunu belirten İstinye Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erdal Karaöz, sözlerine şöyle devam etti:

“Üniversite olarak müthiş bir gelişme gösteriyoruz. Önümüzdeki beş yıl içerisinde Türkiye’nin en iyi beş vakıf üniversitesinden biri olmayı hedefliyoruz. Bu hedefe ulaşacağımızdan en ufak kuşkumuz yok. İstinyeli mezun kardeşlerim bizim doğal partnerimiz. Hepsini kutluyorum. Bu projeyi hayata geçiren Mütevelli Heyet Başkanımıza teşekkür ediyorum. Hayalimiz İstinye Üniversitesi mezunlarının tüm alanlarda aranan, tercih edilen, meslek sahibi mezunlar olmaları. Bizim tüm çabamız bu noktada. Kariyer merkezimiz bu amaçla çalışmaya devam edecek. Bundan sonra tüm mezunlarımızın neler yaptıklarını takip edeceğiz. Bu noktada çok kararlıyız.  Üniversite olarak iyi öğrencileri almak, onlara iyi eğitim vermek en büyük amacımız. Aynı zaman iyi bir araştırma üniversitesi olarak bu öğrencilere akıl, mantık, bilim ışığında kararlar verme noktasında o nosyonu vermek de bir amacımız. Kendimizi bu noktada geliştiriyoruz. Biz İstinyeli olmaktan gurur duyan mezunlar vermek istiyoruz. Bölümlerini başarıyla tamamlayan, kariyer hayatlarına atılan ve kariyerlerini MLP CARE Grubu bünyesinde sürdürecek olan öğrencilerimizi kutluyorum.”

Bir yanıt yazın