İnci Taneleri dizisi için yeni iddia

İnci Taneleri dizisi için yeni iddia

Yılmaz Güney’in filmiyle bire bir aynı

Günlerdir konuşulan ve yayından kaldırılması için RTÜK’e şikayet edilen ‘İnci Taneleri’ dizisindeki rolü ve senaryoyu ifşa eden Kubilay Aka’nın açıklamaları sonrası dizisinin Yılmaz Güney’in kült filmi ” Baba ” ile bire bir benzer çıktığı ortaya çıktı. 1971 yılında Yılmaz Güney’in oynadığı ve senaryosunu yazdığı filmde, iki çocuk sahibi bir babanın başına gelen dram yüklü olaylar ile İnci Taneleri arasındaki bire bir benzerlikler alıntı iddialarına neden oldu.

DurakMedya’da yer alan habere göre İnci Taneleri dizisinin gala gecesinde Kubilay Aka, kendi karakteri olan Cihan hakkında konuşurken, “Azem’in oğluyum ” sözleri sonrası yeni bir iddia ortaya atıldı. Dilber karakteri ve pavyon sahneleri ile gündemi sürekli meşgul eden dizinin Yılmaz Güney’in kült filmi Baba filmiyle olan benzerliği senaryosunda alıntı mı yapıldı sorularına neden oldu.

Baba filminin kopyası

Özellikle karakterler, senaryoda ki benzerlikler ve konusu olarak 1971 yılında çekilen ” Baba ” filmiyle bire bir aynı olan İnci Taneleri için Yılmaz Güney’in yakın çevresi ” Baba filminden alıntı yapılmış. Baba filminin kopyası” dediler.

İbrahim Tatlıses aynısını çekmişti

Ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses hayranı olduğu Yılmaz Güney’in “Baba” filminden yola çıkarak ” Nasıl İsyan Etmem” filmini çekmişti.

Bir yanıt yazın