Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C
Magazin Name

İmplant Diş Fiyatları

İmplant tedavisi son yıllarda ağız ve diş sağlığı için çığır açan bir gelişmedir. İmplant tedavisi herhangi bir neden ötürü kaybedilen herhangi bir dişin yerine, çeşitli materyallerden üretilen yeni bir dişin yerleştirilmesi işlemi yapılır.

Implant Nedir
Basın Danışmanlığı
13.11.2020
A+
A-

İmplant tedavisinde kaybedilen dişin yerine titanyumdan yapılan vida şeklinde bir materyal çene kemiğini yerleştirilir ve insan yeni bir dişe sahip olur.

İmplant Tedavisi Hangi Yaşlarda Yaptırılabilir

Implant Yapimi

Implant Yapimi

İmplant tedavisini yaptıracak kişilerin çene kemiğini gelişimini tamamlamış ve sağlam bir çene kemiğine sahip olması gerekir. Kızların çene kemiğini gelişiminin tamamlanması ortalama olarak 16 yaşlarında gerçekleşirken, erkeklerin çene kemiği gelişimin tamamlanması ortalama olarak 17 yaşında gerçekleşir. Bu nedenle imlplant tedavisi alacak kişiler çene kemiği gelişimini tamamlamış omları gerekir. Çene kemiğini gelişimini tamamlamış ve yaşlı insanların çene kemiklerinde erime ve çeşitli sorunlar ortaya çıkmışsa implant tedavisi yaptırmaları zordur. Doktorya sizin için ucuz implant tedavisinin püf noktalarını ve ithal ve yerli implantların fiyat farklarını sizin için açıklıyor.

İmplant Tedavisi Alacak Kişilerin Dikkat Etmesi Gereken Sorunlar

İmplant tedavi süreci bazı durumlarda zor geçebilir. Ya da sahip olunan farklı bir rahatsızlık nedeniyle bu tedavi süreci gerçekleştirilemeyebilir. Bu durumlara şunları örnek verebiliriz.

  • İmplant tedavisi alacak bireylerin şeker hastalığı varsa
  • Tedavi alacak kişi sigara ve alkol tüketiyorsa
  • İmplant tedavisi alacak bireylerin hipertansiyon hastalıkları varsa

Yukarıdaki rahatsızlıklara ek olarak farklı hastalıklarda tedavi sürecini etkileyebilir. Ancak bu hastalıkları sahip olan kişiler implant tedavisini yaptıramayacakları anlamına gelmez. Tedavi alacakları uzman hekimleri rahatsızlıkları hakkında bilgiler verdikleri takdirde, uzman hekimler bu durumlara uygun tedavi yöntemini belirleyerek tedaviyi gerçekleştirebilirler.

İmplant tedavisi çene kemiği gelişimini tamamlamış kişilere uzman hekimler, implant tedavisini gerçekleştirebilirler. İmplant tedavisini yaptıran kişilerin bu tedavi sonucunda bazı kurallara uyması da gerekir. Bu kurallara uyduğu sürece implantlarını ömür boyu kullanabilir. Bu konular hakkında ayrıntılı güncel bilgilere Doktorya adresinden ulaşabilirsiniz.

REKLAM ALANI