IMCD’den “Yeni Dünya” tablet kampanyasına anlamlı destek

TEGV ve Eski Arçelikliler Derneği uzaktan eğitimi köy okullarına taşıyor

IMCD’den “Yeni Dünya” tablet kampanyasına anlamlı destek

Türkiye genelinde 26 il ve 47 ilçede, 73’ü köy okulu olmak üzere toplam 192 okulda öğrenim gören çocuklar, hediye tabletleri aracılığıyla Milli Eğitim Bakanlığı’nın EBA platformu üzerinden verdiği derslere sorunsuz ulaşmaya başladı. Çocuklar, aynı zamanda Fen, Matematik, İngilizce, Bilişim, Okuma, Sosyal-Duygusal Öğrenme Etkinliklerinin bulunduğu TEGV uzaktan eğitim platformundan da yararlanabiliyor.

Bu güne kadar 3696 çocuğu uzaktan eğitim ile buluşturan kampanyaya anlamlı bir destekte IMCD Türkiye’den geldi.

Eğitimin gücüne inanan ve eğitimde fırsat eşitliğine verdiği önemi bir sosyal sorumluluk kampanyası ile destekleyen IMCD Türkiye’nin bağışlarıyla, İstanbul’un Ümraniye ilçesine bağlı Şehit Yasemin Tekin İlkokulu’nda okuyan 134, Antalya’nın Kepez İlçesi Kızıllı Köyü’ne bağlı Kızıllı İlkokulu’ndaki 21, Siirt’in Kurtalan ilçesine bağlı Beykent Köyü Beykent İlkokulu’ndaki 29, Şırnak’ın Cizre ilçesi Dirsekli Köyü Hamidiye İlkokulu’ndaki 52, Çorum Merkez ve Ortaköy ilçelerine bağlı okullarda okuyan 51 ve Van’ın Muradiye ilçesindeki çeşitli okullarda okuyan 56 öğrenci olmak üzere toplam 351 çocuğumuz tabletlerine kavuşmanın mutluluğunu yaşadı.

IMCD Türkiye ekibi Haziran ayı içerisinde ise TEGV Erçiş Öğrenim Birimi’nde Bilim Kafası etkinliğine katılmış çocuklar ile Zoom platformu aracılığıyla buluşmuş,  çocuklara sanal laboratuvar gezisi yaptırmıştı. Ekip, gezinin ardından ise boya yapımı, kakaolu sütün nasıl yapıldığı ve ıslanmayan tişört yapımı ile ilgili çocuklara bir dizi etkinlik yaptırmış, deneyler ile bu süreci keyifli bir hale getirmişti. Etkinlik çocuklarımız meraklı soruları ve IMCD Ekibi’nin neşeli sohbeti ile son bulmuştu.

Bir yanıt yazın