Görkemli ödül töreninde ünlüler geçidi

Görkemli ödül töreninde ünlüler geçidi
Gossipmag Business Dergisi Ödülleri önceki gün Çırağan Sarayı’nda yapılan törenle sahiplerini buldu. Sunuculuğunu Özlem Yıldız ile Şenol İpek’in yaptığı, M.Ada Demir’in muhteşem ev sahipliğinde, Taşkent Ana Sponsorluğu’nda gerçekleşen törende sanat ve iş dünyasının isimleri bir araya geldi. Birbirinden ünlü isimlerin ödüllendirildiği geceye Oktay Kaynarca, Hande Yener, Gülben Ergen, Ali Sürmeli, Ahmet Selçuk İlkan, Asli Hünel, Hande Ünsal, Murat Başaran Oya Başar, Nermin Tahmaz Aşçıoğlu, Deha Bilimlier gibi çok sayıda isim katıldı.

“Artık Kanla Beslenmiyorum”

Gecede ‘En İyi Pop Kadın’ ile ‘Yılın En Tarz Albümü’ ödülü alan Hande Yener, ilginç kostümüyle dikkat çekti. Tepeden tırnağa siyah deriden yapılma kostümle törene katılan şarkıcı, parmak uçlarında halkaların olduğu deri eldivenleri ve yine deri maskesiyle ilgi odağı oldu. “Önemli olan şık ve farklı olmak” diyen Hande Yener, yıllar önce Demet Akalın’la polemik yaşadığı günlere atıfta bulunup “Artık kanla beslenmiyorum tabii bazen hepimizin tatlı şımarıklıkları oluyor olmaz mı? İnsanız hepimizde var bu. Güzel tatlı kavga ediyorduk o günlerimizi kötü hatırlamıyorum insanları eğlendiriyorduk, mesajlarımız komik oluyordu. O yüzden biraz akıl doluydu diye düşünüyorum. Bazen özlüyorum ama yok bir daha olamaz öyle bir ruhta değilim. Tamamen sağlıklı yaşama geçtim” diye konuştu.

Yener “O dönem yaşananlardan pişmanlık duydunuz mu?” sorusu üzerine ise “Benim hatalarım bile güzel, kendimle ilgili bakınca doğalım, çünkü o nedenle tabii ki kimseyi kırıp üzmek istemem öyle bir şey olduysa da onun gönlünü aldık. O zamanlar heyecan ve hırs çok ön plandaydı, herkes sizi rakip gibi görüyor. Yükselince sizinle herkes yarışıyor şu an kendimi öyle bir yarışta hissetmiyorum. Çünkü tur olarak çok önde tur attım dermişim. Böyle bir mütevazı bir açıklama yapıp gidiyorum” ifadesini kullandı.

Hande Yener, barışmalarına rağmen Demet Akalın’la neden biraraya gelmedikleri soru üzerine sebep olarak koronavirüsü gösterip “Nasıl olalım zaten bu korona patladı sonra herkes evine kapattı kendini. Tabii hal hatır soruyoruz. Birbirimizin fotoğraflarını beğenip yorum yazıyoruz. Yan yana gelecek bir ortam yok, hiçbir yere katılmıyorum, ödül töreninde de içeride oturmadım” diye konuştu.

Şarkıcı ayrıca ödülünü emekçi kadınlar adına aldığını söyleyip “Tüm emekçi kadınlar adına ödülü almak istiyorum kadınların sesi daha çok duyulsun istiyorum özellikle şu son dönemde. Bizlere destek olan erkeklere de çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yüzde 92 antikorluyum

Gülben Ergen katıldığı törende ayaküstü soruları yanıtlarken, kendisine mikrofon uzatan basın mensuplarına “Sosyal mesafemizi koruyalım. Burnunuzu kapayın bana yaklaşmayın” diye şakayla karışık takıldı. Daha önce koronavirüs hastalığı geçirdiğini ve şu an antikor seviyesinin yüzde 92 olduğunu söyleyen Ergen “Ben korona geçirmeme rağmen antikorum yüzde 92 olmasına rağmen bu mutasyonlu arkadaş biraz zorlayacak gibi. Yaza dair ümitlerim vardı şoktayım, ilk kez bu kadar çok kamerayı birarada görüyorum. Ödüller çok mutlu ediyor beni. Evde kıymalı fasulye yapıyorum, fen dersinden çıkıp matematiğe giriyorum” diye konuştu.

Keşke babam da görseydi

Geçtiğimiz yıl tansiyona bağlı beyin kanaması geçirip ameliyat olduktan sonra sağlığına kavuşan Ali Sürmeli törende ‘yaşam boyu onur ödülü’ aldı. Sağlığının iyi olduğunu ve diziye geri döndüğünü anlatan oyuncu “Sağlığım iyi çekimler güzel gidiyor. Yeni yetenekleri iyi buluyorum. Biraz heyecanlıyım ilk defa yaşam boyu onur ödülü alıyorum, keşke rahmetli babam da görebilseydi. Ben de onur duydum. Bildiğim kadarıyla iyiyim, kontrollerim devam ediyor” ifadesini kullandı.

Ona gülüp geçiyorum

Ayrıca gecede Türk müziğinin sevilen ismi Safiye Soyman ‘Yılın Türk Sanat Müziği sanatçısı’ ödülünü alırken kızı Ümran Akaröz ise ‘Yılın En İyi Saç Serumu’ ödülüne layık görüldü. Gecede inşaat sektörünün başarılı ismi Bülent Kaya ‘Yılın Yatırımcı İş İnsanı’ ve ‘Yılın En İyi Turizm Oteli: Azka Otel’ ödülünü aldı. Bülent Kaya törene Azka Müzik’in sanatçı adayı Berfin Bulut ve yönetmen Luca Pigs ile katıldı. Safiye Soyman, hayat arkadaşı Faik Öztürk’le giydikleri eski bir fotoğrafı paylaşıp kostümleri için ‘Salvador Dali resmi gibi’ diye yorumda bulunan piyanist Fazıl Say hakkında konuştu. Soyman, o kostümü 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında giydiğini anlatıp şöyle konuştu: “Sanatına son derece saygı duyduğum bir insan. Onun için bir şey söyleyemeyeceğim halk cevabını veriyor. Bir yanlış anlaşılma mı var nedir? Böyle bir duayenden böyle sözler duymak gülerek geçiyorum. Ben yurtdışına gidince ay yıldızımızla giderim, kırmızı pelerin üzerine her zaman takarım. Bu bir gururdur. İnsan kırmızı beyaz renkleri yüreğinde gönlünde taşıması kadar güzel bir şey var mı?”

Babama ithaf ediyorum

Ödül alan isimlerden Aslı Hünel ise ödülünü geçtiğimiz aylarda kovid nedeniyle kaybettiği babasına ithaf edip “Böyle ödüller aldığım zaman babam benimle çok gurur duyardı. Ben de babamı bu hastalıktan kaybettim. Birçok kişi ailesini, yakınlarını benim gibi kaybetti. Diliyorum son olsun. Artık ölümler olmasın. Bu ödülü de sevgili babama ithafen alıyorum” dedi.

HES koduyla içeriye girdiler

Davetlilerin HES koduyla salona alındığı törende güvenlik önlemleri dikkat çekti. Ödül almaya gelen sanat dünyasının ünlü isimleri, kapıda HES kodlarını güvenlik görevlilerine göstererek içeriye girdiler. Gecede ödül alan Oktay Kaynarca ve Oya Başar’ın HES kodlarını paylaştığı anlar objektiflere yansıdı.

YAŞAM BOYU ONUR ÖDÜLLERİ

Yaşam Boyu Sanat Meslek Onur Ödülü

*Ali Sürmeli

*İbrahim Tatlıses

*Perihan Savaş

Yaşam Boyu Basın Meslek Onur Ödülü

*Yüksel Aytuğ-Sabah gazetesi

*Ali Eyüpoğlu-Milliyet Gazetesi


YILIN BULUŞU

Dünyanın En Hızlı Covid 19 Tarama Testi “FOAMING TEST” Uz.Dr.M.Serhan Kurtulmuş

 

TELEVİZYON VE MÜZİK ÖDÜLLERİ

 

*Yılın En iyi erkek haber spikere – Cem Öğretir – ATV

*Yılın en iyi kadın haber spikeri – Hülya Seloni – Kanal 7

*Yılın en iyi hafta sonu haber spikeri – Nihan Günay – ATV

*Yılın en iyi komedi programı- Güldür Güldür – Show TV

*Yılın en iyi kanalı- ATV

*Yılın en iyi magazin programı – D magazin – Kanal D

*Yılın en iyi spor programı – Takım Oyunu – A Spor

*Yılın en iyi eğlence programı – İbo Show – Star TV

*Yılın en iyi dizisi – Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz – ATV

*Yılın en iyi drama dizisi – Bir zamanlar Çukurova – ATV

*Yılın en iyi erkek dizi oyuncusu – Oktay Kaynarca

*Yılın en iyi kadın dizi oyuncusu – Hilal Altınbilek

*Yılın en iyi yardımcı erkek oyuncusu – Ozan Akbaba

*Yılın en iyi dizi oyuncusu – Onur Tan

*Yılın en iyi kadın kuşağı programı – Esra Erol’da – ATV

*Yılın en iyi haber bülteni – Show Ana Haber

*Yılın en iyi polisiye dizisi – Arka sokaklar – Kanal D

*Yılın en iyi sabah eğlence programı – Demet ile Alişan Sabah Sabah

*Yılın en iyi kadın tiyatro oyuncusu – Oya Başar – Plastik Aşıklar Oyunu

*Yılın en iyi şairi – Ahmet Selçuk İlkan

*Yılın en iyi söz yazarı – Nermin Tahmaz Aşçıoğlu

*Yılın en iyi modacısı- Muammer Ketenci

*Yılın en iyi magazin eki – Hürriyet Kelebek

*Yılın en iyi erkek sunucusu – Şenol İpek

*Yılın en iyi Türk sanat müziği sanatçısı – Safiye Soyman

*Yılın en iyi fantezi müzik kadın sanatçısı – Aslı Hünel

*Yılın en iyi performans sanatçısı – Deha Bilimlier

*Yılın en iyi albümü – Gülben Ergen

*Yılın en iyi şarkısı – Gülben Ergen

*Yılın en iyi pop kadın sanatçısı – Hande Yener

*Yılın en tarz albümü – Hande Yener

*Yılın en iyi pop erkek sanatçısı – Serdar Ortaç

*Yılın en iyi sıngle çalışması – Hande Ünsal

*Türk-Azerbaycan dostluk şarkı ödülü – Murat Başaran – Gülümse Anne

Bir yanıt yazın