Erkek Spor Ayakkabı Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Erkek Spor Ayakkabı Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Erkek spor ayakkabı modelleri hem rahatlığı hem de şıklığı bir arada sunan ürünler olduğundan dolayı herkes tarafından oldukça ilgi görür. Erkek spor ayakkabı fiyatları modellerine göre kendi içerisinde farklılıklar gösterir. Yaşamın her alanında kullanılmaya hazır pek çok spor ayakkabı modeli bulunur. Erkek spor ayakkabı sneaker, koşu, yürüyüş, antrenman, basketbol, tenis ve futbol ayakkabısı gibi pek çok çeşide sahiptir. Her spor dalı birbirinden farklı zeminlerde oynanır. Bu sebeple her spor dalının kendine has bir özel spor ayakkabısı bulunur. Yanlış ayakkabı tercihi yapılacak sportif aktiviteyi olumsuz şekilde etkiler ve ciddi sakatlanmalar oluşmasına neden olabilir. Bu nedenle eğer futbol oynanacak ise çim sahaya uygun ve altı çivili modeller, basketbol oynanacak ise altı kaygan olmayan modeller tercih edilmelidir. Her modelin kendine has özel bir tasarımı ve sunduğu bir işlevi bulunur. Oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip bu ürünler birbirinden farklı erkek spor ayakkabı markaları tarafından üretilir. Erkek spor ayakkabısı fiyatlarını etkileyen 4 ana unsur bulunur.

1.Erkek Spor Ayakkabı Üretiminde Kullanılan Malzeme

Erkek Spor Ayakkabı Fiyatları

Erkek spor ayakkabı fiyatlarını etkileyen en önemli unsur ayakkabı üretiminde kullanılan malzemenin kalitesidir. Kimi ürünler kısa sürede aşınıp zarar görür iken kimi ürünler ise kullanıcılarına uzun yıllar boyunca hizmet sunar. Ayakkabı üretiminde onlarca çeşit malzemeden faydalanılır. Fakat her malzeme aynı kaliteye sahip değildir. Deri, poliüretan, süet, suni deri ve waterproof malzemeleri ayakkabı üretiminde kullanılan ürünler arasında yer alır. Ayağın rahatlığı kadar ayak sağlığı da oldukça önemli bir etken olduğundan dolayı kaliteli ürünleri tercih etmek oldukça önemlidir. Kaliteli malzemelerden üretilen erkek spor ayakkabı fiyatları kalitesiz ürünlere kıyasla daha yüksektir.

2. Spor Ayakkabının Sahip Olduğu Tasarım

Her ayakkabı kendine has bir tasarıma ve renge sahiptir. Sahip oldukları tasarımlar ayakkabıların kullanım alanlarının değişkenlik göstermesine neden olur. Erkek spor ayakkabı yüksek taban modeller oldukça yumuşak bir taban yapısına sahiptir. Bu nedenle ayak sağlığı açısından oldukça faydalıdır. Bu ürünler memory foam gibi teknolojilerden faydalanılarak üretilir. Uzun süreli ayakta kalan erkekler için oldukça faydalıdır. Düz bir taban yapısına sahip modeller ise daha çok gündelik yaşantıya uygundur. Koşu ve yürüyüş esnasında erkeklere fayda sağlar. Bağcıksız tasarıma sahip modeller kolay bir kullanım imkanı sunar iken yüksek boğazlı tasarıma sahip modeller kış ayları için oldukça idealdir. Bu farklı tasarımlara sahip erkek spor ayakkabı fiyatları bu nedenler ile değişkenlik gösterir.

3.Erkek Spor Ayakkabı Kullanım Alanı

Fileli modeller yaz aylarında ayağın hava almasına, kötü koku oluşmamasına ve terlememesine engel olur. Fakat bu model ayakkabıların kış aylarında giyilmesi pek uygun değildir. Yoğun yağışlar ayakkabının su almasına ve ayaklarınızın ıslanmasına neden olur. Her spor ayakkabı çeşidinin taban dolgusu kullanım alanı ve kullanacak kişiye göre birbirinden farklıdır. Bu detay erkek spor ayakkabı fiyatlarını etkilemektedir.

4. Ayakkabının Hitap Ettiği Kitle

Erkek spor ayakkabılar genç, yetişkin ve çocuklar için özel olarak üretilir. Her bir yaş grubuna üretilen ayakkabı kendi içerisinde farklılıklar gösterir. Taban yapısı, topuk yüksekliği, bağcık şekli, bant ve cırt cırt tasarımı bu farklılıklardan bazıları arasında yer alır. Bu nedenle erkek çoçuk spor ayakkabı fiyatları ile yetişkin ayakkabı fiyatları kendi içerisinde değişkenlik gösterir. Ayakkabının sahip olduğu popülarite de erkek spor ayakkabı fiyatlarını etkiler. Çünkü popüler modeller her zaman diğer modellerden daha önce tercih edilir. Erkek spor ayakkabı fiyatları araştırılırken bu detaya dikkat etmek oldukça önemlidir.

Erkek spor ayakkabı fiyatlarını etkileyen en belirgin noktalardan bir diğeri ise markadır. Sportive farklı kategorilere sahip, geniş bir marka ve ürün seçeneği ile karşınıza çıkar. Erkek spor ayakkabı indirimleri ile en popüler ve şık ürünleri sizlerle buluşturur. Bütçenize en uygun erkek spor ayakkabı fiyatlarına Sportive üzerinden ulaşarak güvenle alışveriş yapabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın