Doğan Barış Yaşar’dan Hollywood hamlesi

Operation Fortune: Ruse De Guerre filminin fragmanı yayınlandı. Çekimleri Antalya'da yapılan filmde iki Türk oyuncu da rol alırken bu oyunculardan birisi de Doğan Barış Yaşar oldu.

Doğan Barış Yaşar’dan Hollywood hamlesi

Başrolünde aksiyon filmlerinin vazgeçilmez ismi başarılı oyuncu Jason Statham’in başrolünü oynadığı ve yönetmenliğini Guy Ritchie’nin yaptığı filmin çekimlerinin Türkiye’de yapılan aksiyon filmi Operation Fortune: Ruse De Guerre filminin fragmanı yayınlandı. Çekimleri Antalya’da yapılan filmde iki Türk oyuncu da rol alırken bu oyunculardan birisi de Doğan Barış Yaşar oldu.

Çukur dizisinde canlandırdığı “Victor” karakteri ile oyunculuk kariyerinde hızlı adımlarla ilerlemeye başlayan Doğan Barış Yaşar TRT Belgesel ekranlarında yayınlanan ve dünyanın 16 ülkesinde de yayınlanan “Savaşın Efsaneleri” adlı belgeselde önce Viking kralı Guthrum ve Halid Bin Velid adlı savaşın efsane kahramanlarını canlandırarak yerli ve yabancı bir çok yapımcının dikkatini çekmeyi başarmıştı.

Yönetmen Guy Ritchie film için oyuncu seçimleri yaparken kendisine önerilen Doğan Barış Yaşar’ın özellikle “Savaşın Efsaneleri” belgeselinde bölümlerini izlediğinde oyuncu kadrosuna alınmasını istediği genç oyuncu Doğan Barış Yaşar’ın aynı zamanda 3 yabancı dil bilmesi kendisine büyük bir avantaj sağladığı öğrenildi.

Konu hakkında kısa bir açıklama yapan Doğan Barış Yaşar “Böylesine büyük bir Hollywood yapımında rol almaktan dolayı çok mutluyum. Bu filmde rol aldıktan sonra yurt dışından da teklifler gelmeye başladı. En büyük amacım az da olsa benimde katkılarımla Türk oyuncularına Hollywood’un kapılarının sonuna kadar açılması olacaktır” diyerek duygularını dile getirdi.

Kamil Hızer /Magazinname.com

Bir yanıt yazın