Çiğdem Tunç tiyatrosundan anlamlı davranış

Çiğdem Tunç'tan ''3+1 ZOMBİLİ' oyununa görkemli gala....

Çiğdem Tunç Tiyatrosu yeni sezon oyunu 3+1 Zombili’nin Galası bir çok ünlü ismin katılımı ile Zübeyde Ana Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Galaya  Aydan Şener, Esin Yağmurdereli, Süheyl Uygur, Burçin Orhan,  Açelya Elmas, Şebnem Scheaffer, , Murat Parasayar, Burçin Parasayar, Tanju Babacan, Fransua Garo, Bora Gençer, Nida Şan, Neşe Aksoy, Devlet Devrim, Nermin Denizci, Anto Toros, Nesli Özsoy, Levent Çekiç, Yasin Işık, Berna Sülün, Ayhan Işık, Uğur Özbağı ve Mahmut Görgen katıldı.

ÇİĞDEM TUNÇ’DAN ANLAMLI DAVRANIŞ

Ayrıca bu yıl Çiğdem Tunç Tiyatrosu, özel bir hassasiyet göstererek, hem kendilerinin, hem de galaya gelen misafirlerin getirmiş oldukları çeşitli hediyeleri, fuaye alanında kurdukları yılbaşı ağacının altında toplanan hediyeleri Maltepe Çocuk Esirgeme Kurumu’nda kalan çocuklara bağışlanacağını açıkladı.

AYDAN ŞENER’E SÜPRİZ TEKLİF

Çiğdem Tunç oyun sonunda geceye katılan dostlarını her zaman ki gibi onere ederken konuklar arasında bulunan ünlü oyuncu Aydan Şener’i sahneye davet ederek kendisine bu oyunda beraber oynamak istediğini açıkladı. Sürpriz teklif sonrası Aydan Şener, Çiğdem Tunç ile aynı sahnede oynamaktan büyük bir mutluluk duyacağını ifade etti.

”3+1 ZOMBİLİ” Eray Yasin Işık tarafından kaleme alındı. Oyun Çiğdem Tunç tarafından sahneye konulurken, Yönetmen Yardımcısı: Alper Çorumluoğlu, Müzikleri Nida Şan, Dekor ve Sahne Tasarımı: Cihan Aşar, Afiş Fotoğrafı ve Tasarımı: Şahin Tuhan, Kostüm: Şinasi Günaydın – J’adore’ üstlenirken oyunun kadrosunda Çiğdem Tunç – Levent Sülün – Özkan Ayalp – Sema Aras – Deniz Salman – Deniz Değirmenci – Alper Çorumluoğlu – Soykan Kişioğlu – Ezgi Küçük – Balca Aydoğdu – Savaş Özkartal yer almaktadır.

2 Perdeden oluşan ve 120 dakika süren ”3+1 ZOMBİLİ” oyununun konusu ise: Hilmi Bey Apartmanı Daire 3’de beş hanımdan oluşan kendi halinde bir aile yaşamaktaydı. Ailenin reisi Nur, hem evde kalmış ablasından, hem iki aklı bir karış havada kızlarından, hem de demans hastası 94 yaşındaki annesi Refiya hanımın geçiminden sorumluydu. Zira ablası Deli Peri hayal peşinde koşmakta ve evin sorumluluklarını üstlenmemektedir. Ev sahibi Obsesif Dr. Hilmi Bey mütemadiyen aileyi sıkıştırmakta ve kira paralarını istemektedir. Allahtan evin genç kızına sevdalı Anadolu delikanlısı apartman görevlisi Satılmış efendi vardır da, zor anlarda aileye kol kanat germektedir. O gece Peri’nin çok önemli bir tiyatro ödülü almak üzere gittiği ödül töreninden sonra işler karabasana dönüşecektir. Zira Deli Peri’nin ödülünü elinden aldığı ünlü aktör Şevki Baltuğ piyasaya çıkacak ve ortalığın altını üstüne getirecektir. Şevki, demlenmeyi seven bir adam olup içmemesi gereken bir ilacı yanlışlıkla içtikten sonra düşüp oracıkta kalacak ve zombi olarak geri dönecektir. Haliyle Hilmi bey apartmanında bir dizi korku komik olayları yaşanmasına neden olacaktır.

Haber: Kamil HIZER

Haber fotoğrafları : Levent ÇEKİÇ / Çekiç Medya

Bir yanıt yazın