Çetin Çetintaş “Sarı Çiçeği Koklayan Kedi” adlı kitabını okurlarıyla buluşturdu

Çetin Çetintaş, altıncı kitabı “Sarı Çiçeği Koklayan Kedi”yi okurlarıyla buluşturdu.

Çetin Çetintaş “Sarı Çiçeği Koklayan Kedi” adlı kitabını okurlarıyla buluşturdu

Çalışmaları ve eğitim programları aracılığı ile 10 yılı aşkın süredir sadece Türkiye’de değil, dünya çapında binlerce insanın hayatına dokunan ve yoga bilgisini dileyen herkes ile buluşturmaya devam eden Çetin Çetintaş’ın altıncı kitabı “Sarı Çiçeği Koklayan Kedi”, kitap satan tüm mecralarda yerini aldı. Yogaya dair yaptıklarının yanı sıra yazdığı kitaplarla da ismini duyuran Çetin Çetintaş, ön satış döneminde okuru tarafından büyük ilgiyle karşılanan yeni kitabında varoluşu ve sorgulamayı ele alıyor.

Okuruna Varoluşu Sorgulatan Bir Kitap: Sarı Çiçeği Koklayan Kedi

Kitapları okur tarafından ilgiyle takip edilen ve beğeniyle okunan Çetin Çetintaş’ın raflarda yerini alan yeni kitabı Sarı Çiçeği Koklayan Kedi, okurunu varoluş sorgulamasının içine dahil edip birçok soru sorduruyor. Okuruna yaşam felsefesinin derinliklerine bir yolculuğa çıkaran kitap, okuyan için her bir harfi, içine bilgi yüklenmiş diskler gibi bilgiden bilgiye açıyor. Yaşam felsefesinin içine girerek öz, varoluş, hayatın amacı, varlık, yaşan yolu, insanın kendi olması, hayattaki yolculuğu, evrim gibi üstüne düşünülen ve milyonlarca soru üretilebilen konuları kitabında işleyen Çetin Çetintaş, okuruna da bambaşka dünyaların ve düşüncelerin kapısını açmakta.

Sarı Çiçeği Koklayan Kedi Kitap Satan Her Yerde

Çetin Çetintaş’ın Sokak Kitapları Yayınları etiketiyle çıkan yeni kitabı Sarı Çiçeği Koklayan Kediyogakiooturkiye.com başta olmak üzere kitap satılan tüm mecralardan satın alınabilir.

Çetin Çetintaş Kimdir?

İki üniversite okuyan Çetin Çetintaş, ilk olarak İstanbul Üniversitesi Biyoloji Bölümünü bitirdi. Biyolojiye olan aşkı, yaradılış üzerine bilimsel bilgiler edinme ve varoluşu bilim yoluyla izleme arzusuyla başladı.Ardından Uzakdoğu’da çeşit ülkelerde ve manastırlarda kalarak yoga ve meditasyon üzerine uzun yıllar çalışmalar gerçekleştirdi. Ve bunun sonucunda bir yogi olarak brahmaçarya yaşama geçti.Hindistan’da Sanskrit dilini öğrenerek eski yoga yazıtları üzerine çalıştı. Yoga ile ilgili birçok eski yazıtı Türkçe’ye çevirdi.

2016 yılında ”Hanuman’ı Bulmak” adlı ilk kitabını yayınladı. Bu kitabı 2018 yılında Sanskrit dilinden çevirdiği “Yoga Sutralar I – Bir Yoginin El Kitabı” adlı kitabı takip etti. 6. Baskısına ulaşan kitap birden çok kez çok satanlara girdi. 2019 Ağustos ayında ise bir ayda 9. baskıya ulaşan ve çok satanlara giren elementler üzerine yazdığı 3. kitabı “Hayat Sana Ne Anlatıyor”u yayınladı. 2020 yılı Nisan ayında merakla beklenen kitabı “Yoga Sutralar – II” yayınlandı. 2020 yılı Temmuz ayında 5. kitabı olan “Kanada – Gerçek özgürlük kaderin bilgisinin vücuda bürünmesinden gelir” adlı kitabı yayınlandı.

2020 Ekim ayında 6. kitabı Sarı Çiçeği Koklayan Kedi’yi yayınladı.

Çetin Çetintaş 2021 yılı içerisinde hazırlamış olduğu 3 kitabını daha yayınlamayı planlıyor. Bunlardan biri uzun zamandır beklenen yine Sanskrit dilinden çevirdiği “Şiva Sutralar” olacak. Yaptığı birçok çalışma ile Türkiye’de yoganın büyük bir ivme kazanmasını sağlayan Çetin Çetintaş, çalışmaları ve eğitim programları aracılığı ile 10 yılı aşkın süredir sadece Türkiye’de değil, dünya çapında binlerce insanın hayatına dokundu. Yetiştirdiği birbirinden değerli öğrenciler de dünyanın dört bir yanında eğitimler vermeye ve kadim yoga bilgisini dileyen herkes ile buluşturmaya devam etmekte. Türkiye’nin ve KKTC en büyük yoga okulu olan YogaKioo Institute’yü İstanbul, Adana, İzmir, Antalya ve KKTC’de olmak üzere toplam 8 şube ile hayata geçirdi. Bu enstitülerde yoga eğitimlerinin yanı sıra, yoga üzerine çeşitli çalışmalar yapılıyor ve büyük bir özenle Türkçe yoga kaynakları oluşturuluyor. Bir diğer yandan da, Kırklareli’nde 63 dönüm üzerine kurulmakta olan ve Türkiye’de yoganın kalbi haline gelecek Kioo Retreat Center için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. YogaKioo Enstitü bünyesinde Serra Sağra ile birlikte kurdukları, Türkiye’nin ve KKTC’nin tek basılı yoga dergisi olan YogaKioo Dergi’nin Genel Yayın Yönetmenliği’ni yapan Çetin Çetintaş, Youtube kanalında her hafta düzenli olarak paylaştığı Türkçe yoga içerikleri ile de yoga pratiğini Türkiye’nin her bir noktasında ulaşılabilir kılıyor. 2019 yılında başladığı 2 sezonu bulunan “Satsang” ve “Unicornun Gozuyle” Podcast’leri ile de Spotify ve iTunes üzerinde hayata başka bir açıdan bakmak isteyen ve farkındalık arayan tüm dinleyiciler ile buluşuyor. Çetin Çetintaş bir köprü görevi görerek kadim yoga bilimini anlaşılır bir dille günümüze taşıyor. Sunduğu yoga pratikleri ve bilgiler herhangi bir inanç sistemine ait değildir. Binlerce yıldır kendini kanıtlamış dönüşüm yöntemleridir.

Sarı Çiçeği Koklayan Kedi

İlahilerden tanıdık gelir Sarı Çiçek. Sorulurdu Sarı Çiçeğe: “Annen, baban var mı?” diye…

Sarı Çiçek; benliğimizi, kim olduğumuzu simgeleyen Manipura Çakra’nın Sarı Lotusudur.

İnsan sorar kendine: Ben kimim? Nereden geliyorum? Nereye gidiyorum?

Bu kitapta Sarı Çiçeğe sorular sormayacağız. O’nu koklayacağız… Bir kedi merakıyla âdeta…

Sorgulamaktan yaşamaya koyulacağız. Bir kedinin oluş hâliyle âdeta…

Bu çiçeği evimin bir yerine mi assam, yesem mi, kurut- sam mı… diye sorgulamayan bir kedi gibi… sadece merakla koklayacağız.

Kedi, Venüs’tür. Venüs, güzellik ve sevginin sembolüdür. Bu metafor, yaşadığımız her anı, güzelliği ile görebilmemizi ifade eder. Soluduğumuz her anı, sevginin süzgecinden geçirerek içimize doldurmayı…

Ön Söz

Önce yaratımı anlamak gerekir.

Varlığı oluşturan temel niteliklerin anlaşılması ile varlı- ğın vizyonu, temeline doğru genişler. Ardından bu niteliklerin nasıl bir düzen içerisinde çalıştığını bilmek gerekir ki hareket düzenine aykırı bir varoluş hâliyle “savaşa” girmek yerine, hareketin doğasının içine yerleşerek anlayışa çekilebilelim.

Yaşam yolunda insanın tek bir vazifesi vardır: kendi olmak. Diğer her şey bunun üzerinden filizlenir.

Peki nedir insanın kendi olması? Bunun üzerine konu- şacağız.

Her şey bir sebepten olur veya olmaz. Olanın içinde güzelliği görmek gibi, olmayanın içinde de güzelliği görmek mühimdir.

Nedir olanın içindeki güzelliği görmemizi sağlayan? Nedir bu güzellikleri gölgede bırakan?

Düzeni anladıktan sonra, yaşamımıza vuran gölgeleri

kaldırmak üzerinde duracağız.

Sonra soracağız: “Peki neredeyim?”

Bu yaşamın neresinde olduğumuz, mühim bir soru. Keza, nerede olduğunu bilmeden nereye yol aldığını kesti- remez insan.

Nereye doğru yol aldığından daha önemli bir şey varsa o da nerede olduğundur. Hoş, bu ikisi birbirinden ayrılamaz, mutlak bir birlikteliğe sahip olsa da; yine de insan için öncelik, mevcut olduğu yerdir. Çünkü insan, henüz olduğunu idrak etmediği bir yeri, uzağında bilir.

Bu kitapta, yaşam felsefesinin içine derinlemesine gireceğiz. Bu kitapta, size doğrular veya yanlışlar anlatmıyorum. Bu kitapta, içinden geçtiğim bir yaşamı anlatıyorum. Birlikte içinden geçmekte olduğumuz bir yaşamı…

Bu kitaptaki her harf, en az cümleleri kadar misyon taşıyor… Okuyan için her bir harf, içine bilgi yüklenmiş diskler gibi… bilgiden bilgiye açılıyor.

Bir yanıt yazın