Burun estetiğiyle sağlık açısından olumlu sonuçlar alınıyor

Operatör Dr. Erkan Uygur “Burun estetiğinde, doğru işlem yapıldığında sadece estetik görünüm açısından değil, sağlık açısından da olumlu sonuçlar elde etmek mümkün” dedi.

Burun estetiğiyle sağlık açısından olumlu sonuçlar alınıyor

Operatör Dr. Erkan Uygur burun estetiği ameliyatlarında hastaların yaşam kalitesinin arttığını şu sözlerle açıklıyor: “Burun estetiği yani rinoplasti ameliyatlarında burunun hem iç hem dış görünümünde değişiklikler yapılmaktadır. Doğru bir operasyon planlaması ile hastanın yaşam kalitesi artar.”

Operatör Dr. Erkan Uygur, burun estetiğinin sağlığa olan 8 faydasını sıraladı. Burun estetiği sonrası rahat nefes almayı sağlayacağını ifade eden Dr. Erkan Uygur “Burun estetiği operasyonlarının en önemli faydası, hastanın rahat nefes almasını sağlamaktır. Operasyon sonrasında burundan geçen hava akciğerler için en uygun kıvama gelir. Bu durumda rahat ve sağlıklı nefes almayı da beraberinde getirir” şeklinde konuştu.

Operatör Dr. Erkan Uygur, “Burun ameliyatı ile birlikte hava akımı sağlanır. Burunun işlevlerini en ideal şekilde yerine getirmesi koku duyunuzun da iyileşmesini sağlar. Operasyonun koku almada önemli bir etkisinin olur. Ayrıca burun estetiği üst solunum yolu enfeksiyonlarını da azaltırBurun tıkanıklığı ve rahat nefes alınmaması durumunda hasta ağızdan nefes alır. Ağızdan nefes almak, kulakları olumsuz etkiler. Burun ameliyatı sonrası burunun iç kısmı düzelir ve üst solumun yolu enfeksiyonlarının oranı azalır” diye konuştu.

Burun estetiğinin faydalarını saymaya devam eden Dr. Erkan Uygur “Seste ve konuşmada düzelmeye de etkisi var burun estetiğininBurun tıkanıklığı nedeniyle genizden konuşma olarak bilinene durum meydana gelir. Kişi zor konuşuyormuş hissi uyanır ve ağızdan havanın yeterince ıslanamaması nedeniyle ses tellerinde tahriş olur. Rinoplasti sonra bu durum ortadan kalkar” diyerek operasyonun konuşmanın düzelmesine ne şekilde etkisi olduğunu anlattı.

Özellikle evli insanlar için önemli bir sorun olan horlama konusunda da burun estetiğinin etkisini “Rahat nefes almaya bağlı olarak hastanın horlaması azalır ve uyku kalitesinde artış olur” diyerek açıklayan Operatör Dr. Erkan Uygur, “İyi uyku sayesinde yaşam kalitesi artar.Kaliteli uyku hem ruhsal hem de bedensel sağlığımız için gereklidir. Rahat nefes alamayan kişiler uyku sırasında sık sık uyanır. Bu durum da uyku kalitesinin bozulmasına sebep olur. Operasyon sonrasında nefes alma problemlerinin ortadan kalkmasıyla birlikte hastanın uyku kalitesinin artmasına bağlı olarak yaşam kalitesi de artar” sözleri ile burun estetiğinin uyku kalitesini artırdığını da ifade etti.

Burun estetiğinin fiziksel aktiviteleri yerine getirmek adına da olağanüstü bir katkısı olacağını vurgulayan Dr. Erkan Uygur, “Fiziksel performans sırasında doğru alınamayan nefes çabuk yorulmaya neden olur. Rahat nefes alınması ile birlikte egzersizler kolaylaşır ve egzersizden verim alınır. Ve en önemlisi de kişilerin özgüven sorununu ortadan kaldırırBurunun yamuk olması nedeniyle yaşanan özgüven sorunları ortadan kalkar ve sosyal hayatta daha başarılı hissedilir” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Bir yanıt yazın