Burakbey’den yeni tekli “Uyurgezer”

Şubat ayında yayımladığı “sar beni” teklisiyle büyük beğeni toplayan Burakbey, Epic Istanbul’dan yayımlanacak yeni teklisi “uyurgezer”i müzikseverlerle buluşturuyor.

15 yaşında kaleme aldığı ve karantina sürecinde son haline getirdiği teklisi “uyurgezer”, Burakbey’in rüya günlüklerinden oluşturduğu antolojinin ikinci şarkısı niteliğinde yayımlandı. 90ların duygusal dans-pop kayıtlarından esinlenerek yapılan “uyurgezer”in sözleri Burakbey imzası taşırken; prodüksiyonunu Zeynep Oktar ve Şener Engin üstlendi.

Şarkıyla aynı gün yayımlanan ve Burakbey’i karanlık rüyalarını suya anlattığı sahnelere yer verilen lyric video’nun yönetmenliğini ise Ali Cem Şimşek ve Canberk Ulusan yaptı.

Şubat ayında yayımlanan “sar beni” teklisinde vazgeçilmesi zor olan duyguları elektronik müzikle harmanlayıp dinleyiciye sunan Burakbey, bu kez rüyaya dalmadan önceki düşüncelerin serüvenine dikkat çekiyor. Her cümlesiyle dinleyenlere farklı bir deneyim sunan “uyurgezer”, yeni maceraların da habercisi niteliğinde.

BURAKBEY KİMDİR?

Geçmişinde bir Anadolu Rock grubunun vokali olan müzisyen babasının teşvikiyle müziğe yönelen Burakbey küçük yaşlardan itibaren şarkı yazmaya başladı. 18 yaşında sinema eğitimi almak için İstanbul’a taşınan sanatçı, üniversite eğitimi boyunca fotoğraf, video ve styling alanlarında çalışmalarının yanı sıra elektronik, deneysel ve dans-pop türlerinde de demo kayıtları yapmaya devam etti. Bu dönem ürettiği şarkılardan biri olan “Canın Nasıl İsterse”yi bağımsız olarak yayınladıktan sonra Epic Istanbul bünyesine katıldı. Şubat ayında yayınladığı “sarbeni” teklisiyle övgü dolu yorumlar alan Burakbey, “uyurgezer” ile gelecekteki yeni projelerin müjdesini veriyor.

Burakbey’in yeni teklisi “uyurgezer” şimdi tüm dijital platformlarda!

Bir yanıt yazın