Burak Akyol’dan “Nida”

Alternatif müziğin yeni yıldızı BURAK AKYOL

Alternatif Müziğin yeni yıldız adaylarından 21 yaşındaki Burak AkyolSing2me Records etiketli ilk single ile müzik dünyasının içinde kendi kulvarını yaratmaya hazırlanıyor.

Sözü ve müziği Burak Akyol’a düzenlemesi ünlü müzik adamı Ümit Kuzer’e ait, geçmiş yılların müzikal tatlarıyla günümüzün modern sound’undan başarılı bir sentez sunan Nida’nın ayrıca bir de Deeprise versiyonu yer alıyor. Aynı anda tüm dijital platformlarda 29 Mayıs Cuma yayınlanacak ‘Nida’nın iki farklı video klibinin yönetmenliğini Hamdi Dönmez yaptı.

Aradığımız ve kimi zaman bulamadığımız şeylerin bir adım uzağımızda ve bizden habersiz olması temasının işlendiği video klip sade ama etkili doğa görüntüleri ile büyülü bir atmosfer oluşturuyor.

Şarkılarında bazen boş bir sokağı, bazen de geçmişin yükünü anlatan Burak Akyol, hayal etmenin gücüne inanan müziğiyle, içindeki hisleri gün yüzüne çıkarıyor.

3 Haziran 1999’da Denizli’nin Acıpayam ilçesinde dünyaya gelen Burak Akyol, çocukluğunun geçtiği bu küçük ilçede içindeki müzik tutkusunu keşfetti. İlkokul yıllarında gitar çalmaya ve şarkılar yazmaya başladı. 2018 yılında üniversite eğitimi için İstanbul’a yerleşen Akyol, şimdilerde müzik çalışmalarını burada sürdürüyor.

Bir yanıt yazın