Bulut Gülen “Bosphorus Train” adlı albümünü müzikseverlerle buluşturuyor

Başarılı caz sanatçısı Bulut Gülen’in ikinci albümü “Bosphorus Train” bugün Doğulu Music tarafından tüm dijital müzik platformlarında yayına giriyor.

Bulut Gülen “Bosphorus Train” adlı albümünü müzikseverlerle buluşturuyor

Geçtiğimiz hafta albümle aynı adı taşıyan çıkış şarkısı ve klibini dinleyicileriyle buluşturan Bulut Gülen, altı şarkıdan oluşan caz albümünü müzik dünyasına kazandırıyor. İçlerinde Kurt Elling, Dee Dee Bridgewater, Miguel Zenon, McCoy Tyner ve Benny Golson gibi değerli isimlerin yer aldığı pek çok caz müzisyeni ile Amerika, Kanada, Almanya, Belçika, Hollanda, Balkanlar ve Türkiye’de konser ve festivallerde çalma imkanı bulan Bulut Gülen’in yeni albümünde, Berklee Müzik Koleji ve New England Konservatuarları’ndaki eğitimi boyunca üzerinde çalıştığı besteleri yer alıyor.

Bulut Gülen’in çıkış şarkısıyla şimdiden dijital müzik platformlarının global caz müzik listelerinde yerini alan yeni albümü “Bosphorus Train” sanatçının bugüne kadarki kişisel yolculuğundan yola çıkarak bestelediği şarkılardan oluşuyor. Albüm, ismini sanatçının gençlik döneminde okula giderken kullandığı ve gençlik anılarının büyük bir parçası haline gelen “Boğaziçi Treni”nden alıyor. Albümle aynı adı taşıyan çıkış şarkısının yapısı teknik olarak davulun ritmiyle tren sesini, diğer enstrümanlarla ise bir yolculuk esnasında tren vagonunda duyulan sesleri andırıyor.

Prodüktörlüğü Kenan Doğulu tarafından yapılan; beste ve düzenlemesi Bulut Gülen’e ait olan albümde, sanatçıya caz müziğin usta isimlerinden trompette Barış Doğukan Yazıcı, piyanoda Ercüment Orkut, kontrbasta Ozan Musluoğlu, davulda ise Ferit Odman eşlik ediyor.

 

Beste & Düzenleme: Bulut Gülen

Trombon: Bulut Gülen

Trompet: Barış Doğukan Yazıcı

Piyano: Ercüment Orkut

Kontrbas: Ozan Musluoğlu

Davul: Ferit Odman

Kayıt: Hayyam Stüdyoları – Sinan Sakızlı

Mix & Mastering: Jordi Vidal

Kapak Tasarımı: Deniz Eroğlu

Video: Erdal Kaş

Fotoğraf: İrem Demir & Tekin Çandır
Yapımcı: Kenan Doğulu

Yapım: Doğulu Music

Dağıtım: Eğlence Fabrikası

Bir yanıt yazın