Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C
Magazin Name

Bu bayram “Dilek Çocuklarımızın” kahramanı olmak için Bi Lira bile yeter

Make-A-Wish® Türkiye (Bir Dilek Tut Derneği), bu bayramda çocukların dileklerine dokunmak, hayallerini gerçekleştirerek eşsiz bir deneyime ortak olmak isteyenleri “Bi Lira Bile Yeter” kampanyasına davet ediyor.

Diş teli
04.07.2022
A+
A-

Büyük miktarlar gerektirmeden, herkesin kendi bütçesine uygun şekilde dilediği miktarda bağış yapabileceğinden yola çıkan Make-A-Wish® Türkiye, “Bi Lira Bile Yeter” kampanyasını yeniden hayata geçirdi. “Damlaya damlaya göl olur” atasözünden ilham alınan ve küçük büyük demeden her bağışın birikerek büyük bir mutluluk etkisi yarattığına odaklanılan proje ile küçük miktarların bile ne kadar değerli olduğu hatırlatılıyor.

Dileği gerçekleşen çocukların enerji seviyesi ve canlılığı yüzde 72 artıyor

Bu bayram itibarıyla süreklilik kazandırılacak ve dört çocuğun dilek hikayelerine destek vermek isteyenlerin dilediği kadar bağış yapabileceği “Bi Lira Bile Yeter”, dilek çocuklarının hayallerini gerçekleştirmek isteyenleri bekliyor. Bilimsel kaynaklara dayalı olarak projeler üreten Make-A-Wish® Türkiye’nin doktorlardan elde ettiği verilere göre dilek yolculuğu sürecinde gerçekleşen dileklerin, çocukların enerji seviyesi ve canlılığının artmasında %72 oranında etki sağladığı görülüyor.

Bu bayramda dilek listesinin başında her birinin ayrı hikayesi olan farklı yaşlarda dört çocuk, hayallerinin gerçekleşmesini bekliyor. Oyun bilgisayarı, akülü araba, Xbox ve tablet dilekleri için destek vermek isteyenler www.birdilektut.org adresinden çocukların hayalini gerçeğe dönüştürebilir ve mutluluklarını katbekat artırabilirler.

MAKE-A-WISH® TÜRKİYE (DİLEK TUT DERNEĞİ) HAKKINDA

Hayati tehlikesi olan hastalıklarla mücadele eden çocuklara yönelik uluslararası bir oluşum olan Bir Make-A-Wish® Türkiye (Dilek Tut Derneği) 2000 yılından beri Türkiye’de faaliyetlerini sürdürüyor. Türkiye’de kuruculuğunu Carole Hakko’nun üstlendiği Bir Dilek Tut Derneği hayati tehlike taşıyan bir hastalıkla mücadele eden 3– 18 yaş arası çocukların kalplerinde yaşattıkları dilekleri gerçekleştiriyor.

REKLAM ALANI