Bodrum’da anlamlı konser

Bodrum’da anlamlı konser

Bodrum Antik Tiyatro’dan yıldızlar geçti.Türk müziğinin önde gelen isimlerinin katılımı ile ikincisi düzenlenen Elvedasız Şarkılar Konseri, Bodrum Antik Tiyatro’da Türkiye’nin Lider Motosiklet filo kiralama şirketi Gobox Rental Delivery Services resmi sponsorluğunda gerçekleşti.

Geliri tümüyle Bodrum Sağlık Vakfı bünyesinde eğitim gören engelli bireyler için  bağışlanan konserde Zeki Müren, Barış Manço, Kerim Tekin, Metin Ersoy, Ayten Alpman, Ahmet Kaya, Harun Kolçak ve Kayahan gibi önemli sanatçıların eserleri seslendirildi.

Sanat severlerin müziğe doyduğu bu unutulmaz gecede İlham Bozkurt Gencer, Yeşim Salkım, Melihat Gülses, Bora Gencer, Işın Karaca, Tayfun, Murat Kekilli, Keremcem, Elif Kaya, Emre Altınok, Ayben Ersoy, İpek Dinç gibi önemli sanatçılar sahne aldı.Gecenin sunuculuğunu ise ünlü oyuncu Toprak Sergen yaptı.1500 sanatseverin izlediği ve iki saat süren konserde şarkıları ile sanatseverlere unutulmaz anlar yaşatan sanatçılar sahne performansları ile izleyicileri büyülediler.

BOZKURT İLHAM GENCER VE OĞLU BORA GENCER’DEN MUHTEŞEM SAHNE ŞOV
Sahneye kendisi gibi müzisyen oğlu Bora Gencer ile birlikte çıkan duayen sanatçı Bozkurt İlham Gencer kalipso kralı olarak bilinen Metin Ersoy’un “Vakit Yok Gemi Kalkıyor artık” isimli şarkısını söyledi ve dans şovu ile izleyicileri büyüledi. Ardından Bozkurt İlham Gencer oğlu Bora Gencer ile ‘Baba’ adlı şarkıyı söyledi. Babası ile birlikte tüm babaların babalar gününü kutlayan Bora Gencerin “En büyük babamız Atatürk’ün de babalar gününü kutlarız’  ifadelerini kullanmasının ardından İzleyici Bora Gencer’i uzun süre alkışladı.

YILDIZ SANATÇILARDAN SAHNEDE ÖNEMLİ MESAJLAR
Sahnede Cumhuriyet ve Atatürk mesajı veren sanatçı Yeşim Salkım izleyicileri söylediği İzmir Marşı ile coşturdu.Sahneye yalın ayak çıkan  Elif Kaya ise Aşık Veysel’in ‘Uzun İnce Bir Yoldayım’ adlı türküsünü söyleyerek izleyicileri duygu seline boğdu.

Konserin sunuculuğunu üstlenen ve başarılı bir performans sergileyen Toprak Sergen, ünlü tiyatro oyuncusu babası Semih Sergen ile aynı sahneyi paylaştı. Babası ile birlikte Cahit Külebi’nin “Özgürlük” şiirini okuyan Sergen;  “İnsanın babası ile aynı sahnede olması büyük bir tat” ifadelerini kullandı.

“SANATA VE SANATÇIYA DESTEK OLMAYI SÜRDÜRECEĞİZ”
İkincisi düzenlenen Elvedasız Şarkılar Konserinin resmi sponsoru Gobox Rental Delivery Services Genel Müdürü İsmet Cerit yaptığı açıklamada; “Pandemi döneminde sanatsal faaliyetler gerçekleştirilemediği için maalesef sanatçılarımıza yeterince destek verilemedi.Bu tarz sanatsal etkinliklere sponsor olarak hem sanatçılarımıza destek oluyor hem de sanatseverleri sanatla ve sanatçılarımızla bir araya getiriyoruz.Büyük lider Atatürk’ünde dediği gibi; “Bir miIIeti yaşatmak için bir takım temeIIer Iazımdır ve biIirsiniz ki, bu temeIIerin en önemIiIerinden biri sanattır.Bir miIIet sanattan ve sanatkârdan yoksunsa tam bir hayata sahip oIamaz.BöyIe bir miIIet bir ayağı topaI, bir koIu çoIak, sakat ve hasta bir kimse gibidir.Hatta kasdettiğim manayı bu söz de ifadeye yeterIi değiIdir.Sanatsız kaIan bir miIIetin hayat damarIarından biri kopmuş oIur.” İşte bu ilhamla sanata ve sanatçıya destek olmayı sürdüreceğiz.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın