Bir Zamanlar Kıbrıs adlı dizinin yeni tanıtım fragmanı yayınlandı!

Dizinin dün akşam yayınlanan yeni tanıtımı izleyenleri derinden etkiledi.

Bir Zamanlar Kıbrıs adlı dizinin yeni tanıtım fragmanı yayınlandı!

Kıbrıs Türklerinin tarihi gerçekler ışığında, varoluş ve özgürlük mücadelesini konu alan “Bir Zamanlar Kıbrıs” saldırıların başladığı 1963 yılı itibarıyla ekranlara gelecek.  Tarihe Kanlı Noel gecesi olarak geçen katliamdan görüntülerin ekranlara geldiği ilk bölüm tanıtımında yaşanan acılar tüm gerçekçiliğiyle ekranlara yansıdı.

Yönetmenliğini Hakan İnan’ın, senaryosunu Emre Özdür ve Başar Başaran’ın kaleme aldığı “Biz Zamanlar Kıbrıs”, güçlü oyuncu kadrosu, sarsıcı hikayesi,  dönemi yansıtan başarılı prodüksiyonu ve çekimleriyle Perşembe günlerine damga vuracak.

Dizinin konusu; 1963, Kıbrıs’ta Türkler ve Rumlar yan yana yaşamaktadır. Adanın pastoral coğrafyasında neşeli hayatlarını süren sakız tüccarı Dereli ailesi, Kanlı Noel olarak bilinen olayların başlaması ile diğer Türk aileler gibi saldırıya uğrar. Birbirlerinden ayrı düşen aile fertleri kasabalarından sürülüp zorunlu bir göçe başlarken ailenin başındaki Kemal Dereli kendi ailesiyle birlikte göç yolundaki binlerce Türk’ün lideri haline gelir. Kıbrıs’ta yaşam mücadelesi sürerken Türkiye’den adaya gizli görevle yollanan Ankaralı ise Lefkoşa’da olayların seyrini değiştirir. Adada gizli kahramana dönüşen Ankaralı ve ayrı düştüğü nişanlısının hasretle ve yaşam mücadelesi ile harmanlanan aşkı da Dereli ailesinin hikayesi ile iç içe geçer. Gerçek olaylardan yola çıkılan hikâyede Rauf Denktaş-Dr Küçük ve aileleri, Makaryos ve diğer Rum liderler ile yaseminler adası Kıbrıs başroldedir.

Bir yanıt yazın