Aydilge ağıt yaktı

Aydilge'den Kiralık Aşk ve Kiraz Mevsimi dizilerinden sonra şimdi de "Benim Adım Melek" adlı tv.dizisi için bomba bir jenerik geliyor.

Eylül ayında TRT 1 erkanlarında izleyicileri ile yeni buluşacak olan, mağdur bir kadının kendi çabaları ile ayağa kalkma hikayesini anlatan “Benim Adım Melek” adlı dizinin jenerik müziği için daha önce yaptığı bir çok televizyon dizisi müzikleri ile ödüller alan Aydilge stüdyoya girdi.

Geçtiğimiz yıllarda televizyonlarda yayınlanan Kiralık Aşk ve Kiraz Mevsimi adlı diziler için seslendirdiği jenerik ve yaptığı şarkılarla büyük başarılara imza atan Aydilge “Benim Adım Melek” adlı dizi için kendi yazıp seslendirdiği şarkısını başta Emine Bulut olmak üzere şiddete maruz kalan tüm kadınlar ithaf ettiğini dile getirdi.

“Kadına şiddet unsurlar içeren ve toplumsal  eşitliği zedeleyen tüm yapımları ve yapımcıları hiç düşünmeden reddettim. Belki bu yüzden ciddi bir gelir kaybım oldu ama sadece para kazanmak için bu çarkın değirmenine asla su taşımadım. Kadına şiddetin bir parçası olmak istemedim” diyerek sözlerini tamamlayan Aydilge, herkesi bu konuda duyarlı olmaya da davet etmeyi unutmadı.

Kamil HIZER / Magazinname.com

Bir yanıt yazın