Aycan Teztel yeni çalışmasıyla dinleyicileri galakside bir yolculuğa çıkarıyor

Yetenekli müzisyen Aycan Teztel, yeni bestesi “Escape to Mars“ı müzikseverlerin beğenisine sunuyor. “Escape to Mars”, 11 Kasım’da tüm dijital platformlarda yayınlanacak.

Aycan Teztel yeni çalışmasıyla dinleyicileri galakside bir yolculuğa çıkarıyor

Son çalışması “Flyin’ High” ile liste başarısı yakalayan Aycan Teztel, “Escape to Mars” adlı yeni parçasında Anıl Şallıel, Batu Şallıel, Tolga Bilgin, Williams Richart Cardoso ve Volkan Öktem gibi Türk ve global caz dünyasından önemli isimlerle çalıştı.

Sanatçının izlediği bir belgeselden esinlenerek bestelemeye başladığı “Escape to Mars”, stüdyo kayıt aşamasında yer alan müzisyenlerin kişisel lezzetleri ve katkılarıyla harmanlanarak içinde değişik yapıda çeşitlilik barındıran bir projeye dönüşüyor. Aycan Teztel‘in ana enstrümanı trombon yerine piyano ve bas gitar çalarak yer aldığı parça, Volkan Öktem ve Williams R. Cardoso’nun enstrümanlarının ritmik zenginliği ve Anıl Şallıel, Batu Şallıel ile Tolga Bilgin’den oluşan üflemeli çalgıların hoş tınılarıyla birleşerek cha cha ile afro cuban stillerini içeren ve  fusion özelliği taşıyan bir zenginliğe ulaşıyor.

 

Kenan Doğulu ile dostluğu çok öncelere dayanan Aycan Teztel’in son çalışması “Escape to Mars” 11 Kasım’da Doğulu Music tarafından tüm dijital platformlarda yayınlanacak.

 

Beste & Düzenleme: Aycan Teztel

Piyano & Bas Gitar: Aycan Teztel

Saksofon: Anıl Şallıel & Batu Şallıel

Trompet: Tolga Bilgin

Perküsyon: Williams Richart Cardoso

Davul: Volkan Öktem

Miks & Mastering: Erkan Adlin

Yapımcı: Kenan Doğulu

Yapım: Doğulu Music

Yapım Koordinatörü: Umay Azeri

Dağıtım: Eğlence Fabrikası

Bir yanıt yazın