Antika Parçalarla Modern Dekorasyon Önerileri

Yeni sezonların trendleri arasında da yer alan eski parçaları modern dekorasyonlarla bir araya getirerek evinize özgün bir hava katabilirsiniz. Özellikle antika parçalar, modern mobilyalar ve dekorasyonlarla birleştirildiğinde ortaya çıkan uyumla harika bir uyum oluşturabilir.

Antika Parçalarla Modern Dekorasyon Önerileri

Antika parçalar ve modern dekorasyonun birleştirilmesi ile eski zamanlardan bir ilham vererek, karakteristik bir dokunuş ortaya çıkacaktır. Eski bir komidin, antika bir tablo odanıza ilginç bir kontrast sağlayabilir. Aynı zamanda antika halılar modern dekorasyon için harika bir seçimde bulunabilirsiniz. Modern mobilyalarınıza hava katacak olan antika halılar zengin bir dokunuş sağlayacaktır. Ayrıca, eski zamandan sanat eserleri modern bir evde sıcak bir dokunuş sağlayacaktır.

Antika Mobilyalar:

Eski dönem mobilyaları, modern ev dekorasyonlarında oldukça şık ve farklı görünebilir. Antika bir sandalyeyi modern bir masa çevresinde yada modern bir salon takımlarında antika bir halı ile çerçeveleyebilirsiniz. Ayrıca odanızda antika bir vitrin ile de süsleyebilirsiniz. Bu parçalar harmanlandığı zaman sıcak ve karakteristik hava katabilir.Ancak bu parçaların hepsinin kullanılması yerine sadece birkaç tane antika parçanın bulundurulması daha güzel bir görünüm sağlayacaktır.

Antika Sanat Eserleri:

Antika tablolar, heykel ve seramikler, modern bir dekorasyona eklendiği zaman ilginç bir dokunuş olarak karşımıza çıkabilir. Modern bir dekorasyondan oluşan odanızda antika tabloları asmak veya heykel bulundurmak şık ve bir o kadar göz alıcı görünüme sahip olacaktır.

Halılar:

Antika halılar, ev dekorasyonunda sıklıkla kullanılan parçalardır. Eski dönemin esintilerini yansıtan bu halılar modern dekorasyona sahip evlerde benzersiz bir taz oluşturulmasına yardımcı olabilir. Antika halı seçiminde renk uyumuna, boyutlarına, halının kendini gösterebilmesi için odanın merkezinde bulunmasına dikkat ederek dekorasyonun oluşturulmasında fayda olacaktır. Osmanlı döneminde kalma halılar modern dekorasyon yarattığınız evinizin içerisinde doğu ve batı sentezinin oluşturulmasında büyük bir katkısı olacaktır. Antika İran halıları ile modern olan minimalist bir tarzdaki dekorasyonlarda kullanılabilecek desen ve renk tonlarına sahip olabilirler.

Antika Aksesuarlar:

Modern bir dekorasyon stiline sahip odanızda antika aksesuarlar nostaljik bir hava katacaktır. Örneğin antika bir saat, antika olan süs eşyalar, biblolar modern bir dekorasyon arasında eski zamanın havasını da katabilir. Antika bir ayna, modern bir banyoda yada giyinme odasında şık görünebilir. Eski çerçeveye sahip bir antika tablo veya fotoğraf çerçevesi modern olan duvarınızı tamamlayan bir parça olarak karşılayabilir.

Bunlar ışığında antika parçalar modern ev dekorasyonunuzda harika bir etki yaratabilirler. Ancak antika parça seçimlerini yaparken modern mobilyalarınızla da uyumlu olması en önemli detaylardar birisidir. Bu şekilde evinizde benzersiz bir dekorasyon sağlayabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın